İSTENEN CEZA BELLİ OLDU

İstanbul İstiklal Caddesi'nde 7 Eylül 2019'da ilimiz Devrekani nüfusuna kayıtlı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunu 23 yaşındaki Halit Ayar'ın bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin davada, savcılık esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Savcı mütalaasında, Halit Ayar'ı defalarca bıçaklayan sanık Emra Yaşar için ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis talep ederken, Halit Ayar henüz sağken tekmeleyen sanık Erhan Kurdal hakkında yağma kastıyla öldürmeye katıldığı gerekçesiyle ‘nitelikli kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi.

 İSTENEN CEZA BELLİ OLDU

 

İstanbul İstiklal Caddesi'nde 7 Eylül 2019'da ilimiz Devrekani nüfusuna kayıtlı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunu 23 yaşındaki Halit Ayar'ın bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin davada,  savcılık esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Savcı mütalaasında, Halit Ayar'ı defalarca bıçaklayan sanık Emra Yaşar için ‘kasten öldürme suçundan müebbet hapis talep ederken, Halit Ayar henüz sağken tekmeleyen sanık Erhan Kurdal hakkında yağma kastıyla öldürmeye katıldığı gerekçesiyle ‘nitelikli kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi. 

METRO DURAĞINDA OTURUYORLARDI 

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan mütalaada, olay günü yaşananlar anlatıldı. Maktul Halit Ayar ile arkadaşları Sinan Nalçacı ve Tolga Ozan'ın saat 04.10 sıralarında Beyoğlu'ndaki Şişhane Metro durağına oturdukları belirtildi.

Mütalaada Halit Ayar ve arkadaşlarının durakta, sanıklar Emra Yaşar ve Erhan Kurdal ile karşılaştıkları, sanık Kurdal'ın “İki teklik atın da biz de bira alalım” dediği ifade edildi. Kavganın sanık Erhan Kurdal'ın şişe ile Tolga Ozan'a vurmasıyla başladığı ifade edilen mütalaada, diğer sanık Emra Yaşar’ın da kavgaya dahil olarak bıçak ile saldırmaya başladığı anlatıldı.

“YERE DÜŞEN MAKTÜLÜ BIÇAKLAMA DEVAM ETTİ”

Olaylar sırasında sanık Emra Yaşar’ın bıçağı maktul Halit Ayar'a sallayarak sol göğüs tarafından yaraladığı ve olay yerinden uzaklaşmaya çalışırken yere düşen maktul Ayar’ı sırtından bıçaklamaya devam ettiği, yerden kalkmak isteyen maktulün bu kez diğer sanık Erhan Kurdal tarafından tekmelendiği” aktarıldı.

“ENGEL OLMAK İSTEYENİ DE BIÇAKLADILAR”

Mütalaada, bu durumu görüp geri dönerek sanıklara engel olmak isteyen müştekilerden Sinan Nalçacı’nın sanık Yaşar tarafından birkaç kez bıçaklandığı, sanık Kurdal’ın diğer müşteki Tolga Ozan’ın arkasından “Para ver lan” diye bağırdığı, devamında sanıklardan olay yerinden kaçıp farklı yerlere gittikleri belirtilerek, Halit Ayar’ın, kaldırıldığı hastanede aynı gün hayatını kaybettiği kaydedildi.

İDDİANAMEDE İKİ SANIĞA DA AĞIRLAŞTIRILMIŞ

MÜEBBET HAPİS İSTENİYOR

İddianamede, sanıklar Emra Yaşar ve Erhan Kurdal hakkında bir suçu işleyememekten dolayı duydukları infialle "Kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi. İddianamede ayrıca iki kişiye karşı "Bir suçu işleyememekten duydukları infialle kasten öldürmeye teşebbüs etme" suçundan ayrı ayrı 26'şar yıldan 40'ar yıl ve bir kişiye karşı "Gece vakti silahla yağmaya teşebbüs etme" suçlarından da 5'er yıldan 7 yıl 6'şar ay olma üzere toplam 31 yıldan 47 yıl 6'şar aya kadar hapisle cezalandırılmaları istendi. (hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER