‘İstediğimiz zam, çocuklarımızın güvenliği için’

Güven Tur Kooperatifi Başkanı Faruk İslamoğlu, artan girdi maliyetlerinin ardından 'mağduriyetimizi giderin' ifadeleriyle yetkililere seslendi.

‘İstediğimiz zam, çocuklarımızın güvenliği için’
banner72

İslamoğlu, bazı velilerin artan fiyatlardan dolayı kendilerine tepki gösterdiklerini hatırlatarak; “Bugün bir markete gidilip peynire zam yapıldığı görüldüğünde market sahibine kimse kızmıyor. Ekmeğe zam geldiğinde fırıncıya kızmıyor. Ama servis ücretlerine zam yapıldığında tepkiyi biz görüyoruz. Eğer bugün bu zamları yapamazsak araçlarımızın bakımını belki yapamayacağız, belki en iyi lastikleri alamayacağız. Aslında istediğimiz zam da taşıdığımız çocukların güvenliği, araçlarımızın üst seviyede hizmet edebilmesi için” dedi.

“YÜZDE 20 ZAM TALEP ETTİK”

Motorin fiyatlarına gelen zamlara atıfta bulunan Faruk İslamoğlu, servis ücretlerine yüzde 20 zam talep ettiklerini ifade ederek; “Yüzde 20 gerçekten küçümsenmeyecek derecede bir zam. 2 yıldır çalışmayan bu insanların bu sene de akaryakıt zamları sebebiyle kazancının erimesi, tüm şoför esnafı için önümüzdeki süreçte çok ciddi sıkıntılar gündeme getirecektir. Konu ile ilgili tüm ilgili ve sorumlu kişilerin bir an önce bu mağduriyetin giderilmesi yönünde desteklerini bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

KAMU HİZMETİ SINIFINA GEÇMEMİZE RAMAK KALDI

Servisçilik sektöründe yüksek kar marjlarının olmadığını, hali hazırda günü kurtarmak için çalıştıklarını savunan Başkan İslamoğlu, bu durumun ardından gelirin sabit, giderin ise sürekli yükselişte olmasının kendilerine ciddi darbe vurduğunu sözlerine ekleyerek; “Lastik, motorin, araç, amortisman, yedek parça, yağ değişim, araç sigortaları, cam pulu vergisi, muhasebe, ruhsat harçları, oda aidatları gibi çok farklı kalemlerde giderlerimiz var. Bunlar sabit giderler. Bir de bunun üstüne ekstra durumlar olduğunu düşündüğümüzde, servis ücretlerinin yükselen maliyetler karşısında eridiğini görüyoruz. Şu an servisçilerimiz para kazanıyor gibi bir algı olsa da 'kamu hizmeti' sınıfına geçmemize ramak kaldı” dedi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER