banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Ocak 2019 Cumartesi

iSRAiL TECRiT EDiLMELi

İsrail’in Filistin Gazze’de gerçekleştirdiği insanlık dışı soykırıma tüm dünyadan olduğu gibi Kastamonu’dan da tepkiler artarak devam ediyor.

17 Mayıs 2018 Perşembe 09:28
iSRAiL TECRiT EDiLMELi


 İsrail’in Filistin Gazze’de gerçekleştirdiği insanlık dışı soykırıma tüm dünyadan olduğu gibi Kastamonu’dan da tepkiler artarak devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanlığı dün Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirdiği basın açıklaması ile İsrail ve ABD’yi kınadı.
Filistin sorununun çözülmediği takdirde Ortadoğu’da yaşanan sorunların çözüme kavuşmayacağını ifade eden CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, “Bugün Türkiye olarak Filistin halkıyla dayanışmamızı en güçlü bir şekilde hayata geçirmeliyiz. İsrail katliamcı politikalarını sürdürdüğü ve Filistin topraklarındaki yasadışı yerleşimleri genişlettiği müddetçe uluslararası planda tecrit edilmelidir” dedi.

“İNSANLIK DRAMI”

Filistin’de yaşananların büyük bir katliam ve bir insanlık dramı olduğunu ifade eden Hikmet Erbilgin şunları söyledi; “Binlerce masum Filistinlinin yaralandığı, 60 kişinin hayatını kaybettiği insanlık dışı saldırıyı lanetliyoruz. Bu dramın en önemli sebebi Filistin sorununun çözümsüzlüğü, başta ABD olmak üzere büyük güçlerin hesapsız politikaları ve İsrail’in gaddar tutumudur. Filistin sorunu çözülmeden Ortadoğu’da yaşanan sorunların çözüme kavuşması imkansızdır. İsrail,  Filistin halkının meşru temsilcileriyle müzakere ederek sorunu çözmek yerine masumları öldürmeyi tercih ediyor. ABD Büyükelçilik binasının, İsrail Devleti’nin yetmişinci kuruluş yıldönümünde Kudüs’te açılmış olması büyük bir provokasyondur. ABD’yi bu yanlış politikasını terk etmeye; İsrail’i ise masum sivillere yönelik katliam politikalarına son vermeye çağırıyoruz. CHP olarak Filistin sorununun çözüm zemininin başkenti Doğu Kudüs olacak şekilde 1967 sınırlarına göre kurulmuş egemen Filistin Devleti ile İsrail’in güvenlikli sınırlar içinde yan yana barış içinde yaşaması olduğunu vurguluyoruz. ABD ve İsrail’in yanlış politikalarına karşı tüm dünyadan yükselen kınama mesajları somut bir sonuç doğurmamaktadır. Filistin halkının yaşadığı insani dram devam ediyor. AKP’nin yıllardır uyguladığı politikaların İsrail üzerinde hiçbir caydırıcı etkisi olmamaktadır. Ayrıca iktidar, bir yandan ABD’nin Ortadoğu politikalarını kınarken diğer yandan Suriye’nin ABD tarafından bombalanmasına alkış tutmaktadır.

“FİLİSTİN HALKINA YAPILANLAR İNSANLIK SUÇUDUR”

CHP tarihi misyonu gereği her dönem Filistin halkının yanında durmuştur. Geçmişte Filistin Kurtuluş Örgütü’nün Türkiye temsilciliği CHP iktidarında açılmış, Bülent Ecevit ve tüm CHP genel başkanları Filistin davasının sadık bir destekçisi olmuştur. Bugün de CHP ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu masum ve mazlum Filistin halkının yanındadır. Filistin halkına yapılan zulüm bir insanlık suçudur. 

“TECRİT EDİLMELİ”

Bugün Türkiye olarak Filistin halkıyla dayanışmamızı en güçlü bir şekilde hayata geçirmeliyiz. İsrail katliamcı politikalarını sürdürdüğü ve Filistin topraklarındaki yasadışı yerleşimleri genişlettiği müddetçe uluslararası planda tecrit edilmelidir. Bir kere daha ABD ve İsrail’i güçlü bir şekilde kınıyor, hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize rahmet diliyoruz.”
Serkan Horuz
Anahtar Kelimeler: ISRAiL TECRiT EDiLMELi

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV