banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
17 Ocak 2019 Perşembe

İSRAİL, AKITTIĞI MASUMLARIN KANINDA BOĞULACAK

Dünyanın gözleri önünde İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama bir tepki de AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı’ndan geldi.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 11:31
İSRAİL, AKITTIĞI MASUMLARIN KANINDA BOĞULACAK


 Dünyanın gözleri önünde İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama bir tepki de AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı’ndan geldi. Nasrullah Meydanı’nda buluşan partililere ve vatandaşlara seslenen AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Unutulmamalıdır ki bölgenin huzur ve istikrarı, ancak, Kudüs'ün, çok dinli, çok dilli, çok kültürlü çoğulcu yapısı korunduğu, Kudüs barışa kavuştuğu zaman sağlanabilir” dedi.
‘Kudüs bizimdir bizim kalacak’, ‘Oluk oluk kan aksa kurtulacak El-Aksa’, ‘Sionist İsrail, işbirlikçi ABD’, ‘Bütün çocukları öldürsenizde elbet bir Musa sağ kalacak’, ‘Özgür Kudüs, Özgür Filistin’ ve ‘Filistin canımız, feda olsun kanımız’ dövizleri ile meydanı dolduran vatandaşlar İsrail ve ABD’ye lanet okurken Filistin ve Kudüs lehine sloganlar attı.
“Amerika Birleşik Devletleri’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını, İslam’ın ilkkıblesi, kadim Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmemiz mümkün değildir” diyen AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü şunları söyledi; “Bu girişim bizim için yok hükmündedir. ABD bu girişimiyle BM’yi, BM kararlarını ve uluslararası hukuku açıkça hiçesaydığını göstermiş, bölgedeki ihtilafın çözümünde bir arabulucu değil açıkça birtaraf olduğunu ilan etmiştir. Kudüs’ün, gerek Birleşmiş Milletler kararlarıyla, gerekse uluslararasıantlaşmalarla garanti altına alınmış statüsünü değiştirecek her türlü adımdan şiddetle kaçınılması şarttır. BM Genel Kurulu’nun ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Kudüs konusundaki sonkararları ortadayken, ABD’nin hayata geçirdiği bu sorumsuz ve hukuksuzgirişim, Ortadoğu’da kanı ve gözyaşını artırmaktan, kaosu derinleştirmektenbaşka bir amaca hizmet etmeyecektir.

“KANINDA BOĞULACAK”

Çok güçlü uluslararası meşruiyeti olan bunca karara rağmen hakları ihlal edilen Filistinli kardeşlerimizin, onurlu davalarını savunurken İsrail’in eli kanlı katilleritarafından şehit edilişini içimiz kan ağlayarak takip ettik. İsrail’in, şu ana kadar 59 Filistinli kardeşimizin şehadeti ve binlerce masum kardeşimizin yaralanmasıyla sonuçlanan eylemlerini şiddetle kınıyoruz. ABD ve İsrail’in, coğrafyamızın gözbebeği ve barışın şehri olan mukaddes Kudüs’ü kana bulamasını, uluslararası hukuku vahşice çiğnemesini en güçlü şekilde lanetliyoruz. İsrail’e, böyle devam etmesi halinde, eninde sonunda akıttığı masum kanlarında boğulacağını bir kez daha hatırlatıyoruz. Uluslararası kuralların ve vicdanın bu derece hoyratça çiğnenmesi, hiç kimseninkendini güvende hissetmediği bir dünyaya doğru gidildiğinin ifadesidir. Müslümanların, Hristiyanların ve Musevilerin kendi dini ve tarihi hafızalarınımuhafaza ettiği Kudüs’te, bu dengenin bozulması çok daha büyük sorunlarıtetikleme potansiyeline sahiptir.
Bu tehlikenin bilincinde olduğunu düşündüğümüz uluslararası arenayı veBirleşmiş Milletleri zaman kaybetmeksizin bir kez daha harekete geçmeyeçağırıyoruz.Türkiye, bu hukuksuzluğa karşı, dönem başkanı olduğu İslam İşbirliği Teşkilatı ve Birleşmiş Milletler gibi uluslararası platformlarda ve ikili temaslar vesilesiylemücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. Müslümanlar olarak, Kudüs’ün namusunu korumak, tarihin bize yüklediği mukaddes bir sorumluluktur. Ümmetin onuru Kudüs’ün, bu tarz oldu-bittilerle işgal girişimine karşı Selahaddin Eyyubi gibi dimdik duracağız. Unutulmamalıdır ki bölgenin huzur ve istikrarı, ancak, Kudüs’ün, çok dinli, çokdilli, çok kültürlü çoğulcu yapısı korunduğu, Kudüs barışa kavuştuğu zaman sağlanabilir. ABD’nin içerisine düştüğü bu akıl tutulması ve izansız yaklaşım, ABD’yi dünyakamuoyunda ve devletler arenasında yalnızlığa mahkûm ederken, işgal ve terördevleti İsrail’in zulmüne ve işlediği suçlara da ortak etmiştir. Binlerce Filistinlinin kanlarının dökülmesinden, İsrail kadar ABD’nin de sorumluluğu vardır. İsrail’in dünyanın gözü önünde gerçekleştirdiği bu katliama sessiz kalmayacağız. Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi, insanlığın kadim silueti, bağımsız Filistin Devleti’nin başkentidir. Filistin ve Filistinliler asla yalnız değildir. Türkiye, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mazlumun yanında durmaya, hakkın, adaletin ve vicdanın yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir.” 
Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV