banner38

banner46

banner47

01 Haziran 2020 Pazartesi

İŞKUR’dan ‘Kısa Çalışma Desteği’ hakkında açıklama

Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), Koronavirüs (Covit-19) kapsamında kapanan işyerleri yada işyerinde çalışma saatlerini 1/3 oranında azaltan işverenler için uygulanacak olan kısa çalışma desteği hakkında açıklama yayınladı.

03 Nisan 2020 Cuma 12:20
İŞKUR’dan ‘Kısa Çalışma Desteği’ hakkında açıklama
 

 

Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), Koronavirüs (Covit-19)  kapsamında kapanan işyerleri yada işyerinde çalışma saatlerini 1/3 oranında azaltan işverenler için uygulanacak olan kısa çalışma desteği hakkında açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kısa çalışma; genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde, işyerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan istihdamın korunmasına yönelik bir uygulamadır.

İşyerlerinde çalışılmayan sürelere ilişkin olarak ödenen kısa çalışma ödeneğinde işçinin son üç yıl içerisinde en az 450 gün prim ve son 60 gün sigortalı çalışma şartı aranmaktadır.

Covit-19 Koronavirüs kapsamında kapanan işyerlerimiz yada işyerinde çalışma saatlerini 1/3 oranında azaltan işverenlerimiz https://www.iskur.gov.tr/isveren/kisa-calisma-odenegi/ adresinde bulunan kısa çalışma ödeneği talep formu, kısa çalışma uygulanacak işçi listesi ve uygunluk tespiti yapılabilmesi için işveren veya yasal vekilince onaylı bilgi ve belgelerle birlikte kisacalisma.kastamonu@iskur.gov.tr adresine bir üst yazı ekinde müracaat edebilirler. Daha detaylı bilgiye https://www.iskur.gov.tr/isveren/kisa-calisma-odenegi/ adresinden veya 444 75 87 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV