Müzik indir

19 Ocak 2021 Salı

‘Halk perişan halde’

İŞKUR'dan engelli ve eski hükümlülere destek

TÜRKİYE İş Kurumu (İŞKUR) engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonunu kullanarak, dezavantajlı grupların istihdamlarına yardımcı olacak

02 Aralık 2020 Çarşamba 10:30
İŞKUR'dan engelli ve eski hükümlülere destek
 


İŞKUR'dan engelli ve eski hükümlülere destek

 

TÜRKİYE İş Kurumu (İŞKUR) engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonunu kullanarak, dezavantajlı grupların istihdamlarına yardımcı olacak. Bu kapsamda; engellilerin ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmalarına yönelik projeler desteklenecek. Kendi işini kurmak isteyen engelliler ile eski hükümlüler hazırladıkları projeleri ‘18 Aralık 2020’ tarihi mesai bitimine kadar Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne teslim edecek.

Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler, kamu kurumları, kendi işini kurmak isteyen engelliler ve kendi işini kurmak isteyen eski hükümlülerin başvuruda bulunabileceği proje ile engelli ve eski hükümlüler desteklenecek. İŞKUR bu yönde hazırlanan ve desteğe değer bulunan engelli projeleri için en fazla 65 bin TL, eski hükümlüler için brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe vereceğini açıkladı. İŞKUR’a kayıtlı, girişimcilik belgesi olan, 18 yaşından büyük, eski hükümlü veya en az yüzde 40 engelli olma şartlarının arandığı hibe programı için, hazırlanan projeler, kamu ve sosyal tarafların temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından değerlendirilecek. Hazırlanacak projeler için müracaatlar başlamış olup, engelli ve eski hükümlüler için 2021/1. dönem hibe programı fırsatına yönelik başvuru rehberi “www.iskur.gov.trinternet adresinden temin edilebileceği ifade edildi.

18 ARALIK’A KADAR PROJELER TESLİM EDİLECEK

Hibe desteği için öncelikle engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, özel sektör işyerleri, üniversiteler, belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları ile bu kapsamda kendi işini kurmak isteyen engelliler ile eski hükümlüler hazırladıkları projeleri ‘18 Aralık 2020’ tarihi mesai bitimine kadar Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne elden teslim edecek veya posta yolu ile gönderebilecek. (Bülten)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV