banner38

banner39

banner46

banner47

28 Şubat 2020 Cuma

İŞİTME ENGELLİLER BADMİNTON TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KASTAMONU'DA YAPILDI

Kastamonu'da İşitme Engelliler Badminton Türkiye Şampiyonası gerçekleştirildi. Hüsnü Tandoğan Spor Salonunda gerçekleştirilen organizasyonda yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde 120 sporcu mücadele etti.

23 Ocak 2020 Perşembe 10:03
 İŞİTME ENGELLİLER BADMİNTON TÜRKİYE  ŞAMPİYONASI KASTAMONU'DA YAPILDI
 

Kastamonu'da İşitme Engelliler Badminton Türkiye Şampiyonası gerçekleştirildi. Hüsnü Tandoğan Spor Salonunda gerçekleştirilen organizasyonda yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde 120 sporcu mücadele etti.

Müsabakalar sonunda büyük tek erkeklerde Doğan Altun, büyük tek kızlarda Gizem Uludağ, büyük çift erkeklerde Hasan Baygeldi ve Ali Özyalçın, büyük çift kızlarda İlayda Açıkel ve Yağmur Gülbüz, büyük karışık çiftlerde Doğukan Yılmaz ve Gizem Uludağ, yıldız tek erkeklerde Emin Aktaş, yıldız tek kızlarda Sahra Demirel, yıldız çift erkeklerde Enes Altınsoy ve Emin Aktaş, yıldız çift kızlarda Hilal Avcı ve Nur Ateş, yıldız karışık çiftlerde İbrahim Altınsoy ve Sahra Demirel, minik tek erkeklerde Ahmet Taş, minik tek kızlarda ise Buse Kamışlı Türkiye şampiyonu oldu.

Takım sıralamasında da Ankara EGO birinciliği elde ederken Eskişehir İşitme Engelli Çocuklar ve Aileleri Derneği ikinci, Çankırı Karatekin Üniversitesi üçüncü sırada yer aldı. Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Mahir Yazıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 19 ilden 40 kulübün katılımıyla şampiyonanın gerçekleştirildiğini söyledi.

“ULUSLARARASI MÜSABAKALARA HAZIRLANACAKLAR”

Gelecek açısından umut veren bir Türkiye şampiyonasını geride bıraktıklarını kaydeden Yazıcı, “Antrenörlerimiz sporcularımızın değerlendirmesini yapacak ve ilerleyen zamanlarda uluslararası müsabakalara hazırlayacaklar" diye konuştu.

Törende AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ve Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da selamlama konuşması yaptı. AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu’da gerçekleştirilen organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. 

“KASTAMONU BELEDİYESİ OLARAK HER ZAMAN SİZLERİN YANINDA OLMAK İSTERİZ”

Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ise, “Sizleri birkaç gün boyunca ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. İnşallah bu tarz faaliyetlere yine desteğimiz devam edecek. Yaklaşık 40 tane takımımız var. 19 ilden gelen sporcumuz var. 120 civarında sporcumuz ve 160 civarında misafirimizi de birkaç gün boyunca misafir ettik. Ben bundan dolayı çok mutluyum. İyi ki varsınız. İyi ki biz de böyle bir şeye öncülük etmişiz. Bu organizasyona vesile olanlara da teşekkür etmek istiyorum. Bu tarz organizasyonlarda Kastamonu Belediyesi olarak her zaman sizlerin yanında olmak isteriz. Üzerimize ne düşerse yapmak isteriz. Hepinize katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Şampiyonasında çeşitli kategorilerde dereceye giren diğer sporcular da ödüllerini Milletvekili Metin Çelik, MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, Kastamonu Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Mahir Yazıcı, federasyon yetkilileri ve ilimiz kurum müdürlerinden aldılar.

Ödül töreninin ardından şampiyonanın düzenlenmesinde katkıları bulunan Vali Yaşar Karadeniz’e, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’na, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak’a ve MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın’a Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu As Başkanı Mahir Yazıcı tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV