İşadamlarından destek ziyareti

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz makamında iş adamlarını ağırladı. Vali Karadeniz ve KASİAD Yönetim Kurulu, Kültür Başkenti seçilen Kastamonu ile ilgili yapılabilecek yatırımları ve destekleri istişare ettiler.

İşadamlarından  destek ziyareti

 

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz makamında iş adamlarını ağırladı. Vali Karadeniz ve KASİAD Yönetim Kurulu, Kültür Başkenti seçilen Kastamonu ile ilgili yapılabilecek yatırımları ve destekleri istişare ettiler.
Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Genel Başkanı Ayhan Aslan, İÇDAŞ İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kastamonu’nun 2018 Yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilmesine istinaden Kastamonu’ya ziyaret ve tebriğe gelerek Vali Yaşar Karadeniz, Kastamonu Ticaret Borsası ve MÜSİAD’ı ziyaret etti.
KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, “Kastamonu'nun kültürel tanıtımı, turizm değerlerinin yükselmesi ve sanayi gücünün daha da arttırılması için elimizden geleni yapıyoruz. Fakat bu girişimleri yaparken bireysel değil birlikte hareket edersek hem gücümüzü hem de birlikteliğimizi ortaya koyabiliriz. Bizlerde Kastamonulu sanayicileri temsilen Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile bu ziyareti gerçekleştirdik. Memleketimizin gücüne güç katabilmek amacı ile Türkiye’nin ilk şehir fuarı olan KASTEXPO’yu oldukça yoğun bir katılım ile 2. kez İstamonu Fuarcılık ile düzenliyoruz. Bu fuar ile Kastamonumuzun ekonomik gücü haricinde, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı’nın da tercihi olan memleketimizin kültürel ve coğrafi gücünü ön plana çıkartıyoruz” dedi. 
İş adamları aynı zamanda Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şubesi ve Kastamonu Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek, “Kastamonulu bürokratlarımızı, sanayici ve iş adamlarımızı onurlandırmalı, çalışmalarında onlarla birlikte hareket ederek hem Türkiye hem de dünya ölçeğinde ön plana çıkmalıyız. Bizler Kastamonulu sanayiciler olarak iç ve dış piyasada pazar payımızı artırmak istiyoruz. KASİAD yöneticileri olarak aldığımız yük belli, bu yükü girişimci kadınlarımız ve gençlerimizle birlikte güvenli bir limana taşımayı hedefledik” sözleri ile yapılan istişareleri ifade ettiler. 
(Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER