İŞ-KUR'dan akademik destek

Ülkemizde işgücü piyasasına dair konularda mevcut politikaların etkinliğinin arttırılmasını ve yeni politikaların geliştirilmesini, çalışma hayatıyla ilgili ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel kaynak oluşturulmasını, işsizliği azaltmada ve istihdamı artırmada etkisi olacak nicel ve nitel araştırmaların desteklenmesini sağlamak amacıyla lisans ve üstü öğrenim gören öğrencilerin yapacakları akademik çalışmaları desteklemek üzere İŞKUR Akademik Çalışma Programı hayata geçirildi

İŞ-KUR'dan akademik destek

 


İŞ-KUR'dan akademik destek

Ülkemizde işgücü piyasasına dair konularda mevcut politikaların etkinliğinin arttırılmasını ve yeni politikaların geliştirilmesini, çalışma hayatıyla ilgili ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel kaynak oluşturulmasını, işsizliği azaltmada ve istihdamı artırmada etkisi olacak nicel ve nitel araştırmaların desteklenmesini sağlamak amacıyla lisans ve üstü öğrenim gören öğrencilerin yapacakları akademik çalışmaları desteklemek üzere İŞKUR Akademik Çalışma Programı hayata geçirildi.

Programın hedef kitlesi, yükseköğretim kurumlarına kayıtlı aktif statüde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri olarak belirlendi.

Program başvurusu, 15 Mart-14 Nisan 2021 tarihleri arasında sadece çevrimiçi başvuru sistemi olan https://akademi.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılacak. Başvuruların değerlendirmeye alınması için https://akademi.iskur.gov.tr adresinde yer alan aydınlatma metninin onaylanması, başvuru formunda zorunlu tutulan alanların eksiksiz şekilde doldurulması ve istenen tüm belgelerin son başvuru saatine kadar sisteme yüklenmesi gerekiyor.

Akademik Çalışma Programı kapsamında; çalışmaları desteğe uygun görülen lisans öğrencilerine 2.500,00 TL.  yüksek lisans öğrencilerine 5.000,00 TL. doktora öğrencilerine 7.500,00 TL. destek verilecek. Başarılı adaylara verilecek destekler karşılıksız olacak ve destek alan kişilere zorunlu hizmet, geri ödeme gibi herhangi bir sorumluluk yüklenmeyecek.

Program hakkında daha detaylı bilgi; akademi.iskur.gov.tr adresinden, Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden, 444 75 87 nolu telefondan veya Alo 170 hattından alınabilir. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER