İNSANLIK DIŞI BU OLAY AYDINLANACAK

Kastamonu Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, dünkü Muhtarlar Toplantısı’nda Merkeze bağlı Bürme Köyü’nde 29 günce yaşanan olayla ilgili bilgi verdi.

İNSANLIK DIŞI BU OLAY AYDINLANACAK


  Kastamonu Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, dünkü Muhtarlar Toplantısı’nda Merkeze bağlı Bürme Köyü’nde 29 günce yaşanan olayla ilgili bilgi verdi. 5 kişinin akıbetinin ne olduğu henüz belli olmayan olayla ilgili önemli gelişmelerin yaşandığını belirten Vali Yardımcısı Yılmaz, “Bürme Köyü’nde yaşanan olayla ilgili toplantı öncesi telefonda bilgi aldım. Soruşturmayı sürdüren jandarma komutanı ile görüştüm ve olayın çözümünde güzel gelişmelerin olduğunu öğrendim. Bu insanlık dışı olay inşallah kısa zamanda tamamen aydınlatılmış olacak” dedi.Köy muhtarlarının, köylere güvenlik kamerası taleplerini de değerlendiren Vali Yardımcısı Yılmaz, “Köylere kamera sistemi ile ilgili talepleri yerinde görüyorum. Ancak şu an için köylere kamera sistemi kurulması noktasında ayırabileceğimiz ödeneğimiz bulunmuyor. Kamera sistemi maliyetleri çok fazla değil. İlk etapta muhtarlarımızın kendi imkanlarını kullanarak köylerine kamera sistemi kurabileceklerini düşünüyorum. Muhtarlarımız bu konu üzerinde çalışma yapsınlar” ifadelerini kullandı. 
KARABACAKOĞLU: 
BÜRME KÖYÜ’NDEKİ 
OLAYDAN TEDİRGİNİZ

Budamış Köyü Muhtarı Hüseyin Karabacakoğlu, Bürme Köyü’nde ev yangınının ardından 5 kişilik ailenin kaybolmasının tüm köylüleri tedirgin ettiğini vurguladı. Karabacakoğlu, “Bürme Köyü’ndeki olaydan sonra tüm köylerimiz tedirgin. Kamera sistemleri ne aşamadadır? Köylerimize kamera şart. Hava alanından itibaren Budamış Köyü’ne kadar olan alanda eksikliğimiz var” dedi. 
YAPICIOĞLU: 
FAİLLER BULUNMALI

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu ise, “Köylerde nüfusun azalması ve kamera sistemiyle ilgili taleplerimizi belirtmiştik. Bürme Köyü’nde yaşanan vahşi olay ve olayın çözülememesi muhtarlarda huzursuzluk yarattı. En kısa sürede faillerin bulunmasını talep ediyoruz” dedi.
Tuğçe Yerdelen
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2017, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER