banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
25 Mayıs 2019 Cumartesi

İnebolu’da vatandaşlarla buluşan Vali Karadeniz İSTİKLAL YOLU MÜZESİ YAPALIM

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün genelgesi doğrultusunda Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Başkanlığında İnebolu ve Doğanyurt ilçelerimizin halk ve muhtarlarının katılımı ile vatandaşla buluşma toplantısı gerçekleştirildi.

22 Kasım 2018 Perşembe 09:22
İnebolu’da vatandaşlarla buluşan Vali Karadeniz  İSTİKLAL YOLU MÜZESİ YAPALIM
 

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün genelgesi doğrultusunda Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Başkanlığında İnebolu ve Doğanyurt ilçelerimizin halk ve muhtarlarının katılımı ile vatandaşla buluşma toplantısı gerçekleştirildi.

İnebolu’da gerçekleştirilen toplantıya; İnebolu Kaymakamı ve Doğanyurt Kaymakam Vekili Abdullah Atakan Atasoy, İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya, İlgili Kurum Müdürleri, ilçelere bağlı muhtarlar ve halk katıldı.

Muhtarlar ve halkın şikâyet, talep ve önerilerini dinlemek üzere düzenlenen toplantının hepimize katkısı, faydası bulunduğunu belirten Vali Yaşar Karadeniz, “Birinci faydası, gelecek talepleri, sorunları sizlerden bire bir dinlemiş oluyoruz. İkincisi, yaptığımız hizmetlerin gerçekten ne kadar yerine ulaştığını görmek imkânımız oluyor. Üçüncüsü de bizim imkânlarımız nedir? Sizlerin bakış açısı nedir? Aradaki bu iletişim konusunu da çözmüş oluyoruz. Sizler burada bulunan kurum müdürlerimizden hangi konularda bilgi almak istiyorsanız ve talepleriniz nelerse bire bir sormuş olacaksınız. Daha sonraki aşamada sizlerin taleplerinizi toplayacağız ve toplantımızın son aşamasında ise kurum müdürlerimiz sizlerden aldıkları sorular ve şikâyetler hakkında açıklamalarda bulunacaklar. Bu toplantının da 2018 yılının sonunda yapılıyor olması sizler için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. En azından 2019 yılı ile ilgili yapacağımız yatırım programlarını planlama imkânımız olacak” dedi.

Toplantıda İnebolu ve Doğanyurt ilçelerinin çöp, kanalizasyon, elektrik, su, alt yapı, grup yolları ile asfalt ve yol yapımı talepleri, orman emvali ile bozulan yolların onarılması, bariyer çalışmalarının devam etmesi, Köylere Hizmet Götürme Birliği makinalarının bakımı yapılması için tamir ekibi görevlendirilmesi, şantiye şefliği kurulması, dere yatağına istinat duvarı yapılması, İnebolu Limanı ve balıkçı barınağı hakkında bilgi istemi, tarım ürünlerinin ilçede işlenmesinin sağlanması, tarihi yapıların turizme kazandırılması, yurt binasının yapılması, tiyatro şiir ve benzeri faaliyetler için salon tahsisi, istek ve talep konuları görüşüldü.

Tarım ürünlerinin işlenmesi faaliyetleri kapsamında Tarım İl Müdürlüğü tarafından yapılan destek çalışmaları hakkında bilgiler veren Vali Karadeniz;  Turizm ile ilgili olarak, İstiklal Yolunun Milli Park ilan edildiği yol güzergâhında bir İstiklal Yolu Müzesi’nin oluşturulmasının faydalı olacağını söyledi. Vali Karadeniz, ayrıca ürünlerin İnebolu Limanından ihraç edilmesi İnebolu için, Kastamonu için, Türkiye için çok büyük önem taşıdığını ifade etti.
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV