İnebolu için buluştular

İnebolu Yerel Eylem Grubu Derneği, Tarım, turizm, kültürel miras, hizmetler sektörü ve sosyal konular gibi bütün unsurları birbirleriyle işbirliği içinde hareket ettirerek yerel ekonomiyi geliştirmek ve iş olanaklarını artırmak, yerel toplulukların kapasitelerini artırarak, ekonomik ve çevresel olarak iyileştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Cide Yerel Eylem Grubu (YEG) Derneği Başkanı Serdar Kaptan, Dernek Müdürü Atakan Akman ve uzman arkadaşlarımız Ömer Çelik ve Sevda Çetin’in katılımıyla İnebolu Meslek Yüksek Okulunda gençler ve öğretim görevlileriyle buluştu.

İnebolu için buluştular
banner72

KÖSEOĞLU: “YERELDE TOPLUMSAL HİZMETİ AMAÇLIYORUZ”

Programda konuşan İnebolu YEG Derneği Başkanı Yetkin Köseoğlu; “Derneğimizin amacı, yerelde toplumsal hizmeti amaçlamaktadır. Amacımızı daha iyi anlatabilmek için İnebolu’da yönetim kurulumuzla beraber kurumsal ziyaretlerde bulunduk. Kastamonu TKDK ile beraber kaymakamlık da muhtarlarımıza bilgilendirme toplantısı yaptık. İnebolu Meslek Yüksek Okulu’nda Cide Yerel Eylem Grubu Derneği ile beraber öğrencilerimize ve öğretim görevlilerimize bilgilendirme toplantısı yaptık. Ve ileriki günlerde köy toplantıları ve kurumsal toplantılar yaparak İnebolu’muza nasıl daha iyi hizmet edilebilir, derneğimizin hizmet noktasında ne gibi yararları olur gibi konu başlıkları altında programlar düzenleyeceğiz” dedi.

TUNOĞLU: “İNEBOLU YARARINA HER İŞ İÇİN GAYRET GÖSTERECEĞİZ”

İnebolu YEG Derneği Başkan Yardımcısı Sefa Tunoğlu ise; “Derneğimiz Avrupa Birliğinin İPARD aracılığıyla sunmuş olduğu LEADER uygulamasından faydalanmak için mesai harcamaktadır. LEADER projesi yerel anlamda kalkınma planıdır. Derneğimiz adına İnebolumuza yapacağımız projelerle oluşturduğumuz bütçemizden harcamalar yapacağız. Derneğimiz şahıslardan ziyade toplumsal kalkınmayı amaç edinmektedir. Ancak TKDK’ya başvuracak olan şahıslara referans olabilmekteyiz. Dernek referansımız ise TKDK’ya sunulan proje de başvuran şahsı bir adım daha ileriye taşıyacaktır. İnebolumuz yararına olacak her işte derneğimiz elinden gelen gayreti yapacaktır” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER