İlk ‘Mahalle Konağı’ hazır

Mahalle kültürünün yaşatılması adına Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu’nun attığı adımlardan biri olan “Mahalle Konakları” projesinin ilki tamamlandı.

İlk ‘Mahalle Konağı’ hazır

Projenin mahalle kültürünün yaşatılması adına büyük önem taşıdığını her fırsatta söyleyen Başkan Vidinlioğlu; “Esentepe Mahalle Konağımızı tamamladık. Mahallemize ve ilimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Mahalle Konakları’nın mahalledeki dayanışmayı da arttıracağının altını çizen Vidinlioğlu, teknolojinin gelişimiyle birlikte mahalle kültüründen uzaklaşılmaya başladığını, bizi biz yapan değerlerin en önemlisinin toplumsal birlikteliğimiz olduğunu bu doğrultuda ise Mahalle Konakları’nın önemli bir işlevi olacağını söyledi.

VİDİNLİOĞLU; “AMACIMIZ MAHALLE KÜLTÜRÜ DAHA DA KUVVETLENDİRMEK”

Belediye Başkanı Vidinlioğlu, şunları ifade etti; “Çocuklarımız teknoloji ve yaşanan salgın sonucu bir birleriyle oynama alışkanlığından uzaklaştı. Yine birlikte iş yapma alışkanlıklarımız eskiden çok kuvvetliydi. İmece usulü vardı. Şimdi mahalle kültürümüz bizim için çok önemli. Bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkmalıyız. Mahalle Konaklarımız ile amacımız bu birlikteliği ve bu kültürü daha da kuvvetlendirmektir. Esentepe Mahalle Konağı’mızı hızla tamamladık. Esentepe Mahallemize ve ilimize hayırlı olsun. Belirlediğimiz plan çerçevesinde mahalle konaklarımızı şehrimize kazandırmaya devam edeceğiz. Projelerimizi mahalle sakinlerimiz ile yaptığımız istişareler sonucunda hazırlıyoruz. Burada hemşehrilerimizin fikirleri bizler için çok önemli. Esentepe Mahalle Konağımız 300 metrekare alan üzerine inşa edildi ve 180 metrekare kapalı alana sahip. Zemin katında muhtarlık hizmetleri birinci katta ise mahalle halkımızın özel günlerinde kullanabileceği çok amaçlı salon var. Yine proje çerçevesinde mutfak ve asansör sistemi de binamızda yer alıyor.” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER