Müzik indir

04 Mart 2021 Perşembe

'Milletin cebinde para yok'

İlimizde Ağustos ayında 939 konut satıldı

TÜİK Kastamonu Bölge Müdürlüğü, Ağustos ayına ait konut satış istatistiklerini açıkladı. TÜİK’in verdiği bilgiye göre ilimizde Ağustos ayında 939 konut satıldı. Konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 56,5 oranında arttığı görüldü. Ağustos ayında Kastamonu, en fazla konut satışının gerçekleştiği 39. il oldu.

16 Eylül 2020 Çarşamba 09:33
 İlimizde Ağustos ayında  939 konut satıldı
 

TÜİK Kastamonu Bölge Müdürlüğü, Ağustos ayına ait konut satış istatistiklerini açıkladı. TÜİK’in verdiği bilgiye göre ilimizde Ağustos ayında 939 konut satıldı. Konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 56,5 oranında  arttığı görüldü. Ağustos ayında Kastamonu, en fazla konut satışının gerçekleştiği 39. il oldu.

İPOTEKLİ KONUT SATIŞI YÜZDE 85,2 ARTTI

Ağustos ayında Kastamonu genelinde ipotekli konut satışları 339 adet olarak açıklandı. İpotekli konut satışlarının önceki yılın aynı ayına göre yüzde 85,2 arttığı görüldü. İpotekli satılan konutların toplam konut satışları içinde payı yüzde 36,1 olarak gerçekleşti. Kastamonu, ipotekli konut satış oranının en yüksek olduğu 55. il oldu. İpotekli satılan konutların 178 tanesi ilk defa satılan konutlardan oluşurken 161 tanesinin ise ikinci el satış olduğu görüldü.

Diğer konut satışları ise bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 43,9 oranında artarak 600 adet oldu. Ağustos ayında diğer satışların toplam konut satışları içindeki payı yüzde 63,9 olarak hesaplandı.

401 KONUT İLK DEFA SATILIRKEN 538 KONUT EL DEĞİŞTİRDİ

Kastamonu genelinde ilk defa satılan konut sayısı önceki yılın aynı ayına göre yüzde 48 oranında artarak 401 adet oldu. İlk kez satılan konutların toplam konut satışları içindeki payı ise yüzde 42,7 olarak açıklandı. Ülke genelinde Kastamonu, ilk konut satış oranının en yüksek olduğu 17. il oldu. Kastamonu genelinde ikinci el konut satışları da bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 63,5 artarak 538 adet olarak gerçekleşti. Toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı yüzde 57,3 olarak açıklandı. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV