“İlim Hikmet Sofrası Cumartesi Sohbetleri” başladı

Gerçekleştirdiği sohbetler ile Kastamonuluların gönlünde yer edinen “İlim Hikmet Sofrası Cumartesi Sohbetleri”, Cumartesi günü yeniden başladı. Hacı Hüseyin Eroğlu ve Prof. Dr. Abdülkerim Abdulkadiroğlu’nun anıldığı etkinlikte gazetecilere de plaket verildi.

“İlim Hikmet  Sofrası Cumartesi  Sohbetleri” başladı

 

Gerçekleştirdiği sohbetler ile Kastamonuluların gönlünde yer edinen “İlim Hikmet Sofrası Cumartesi Sohbetleri”, Cumartesi günü yeniden başladı. Hacı Hüseyin Eroğlu ve Prof. Dr. Abdülkerim Abdulkadiroğlu’nun anıldığı etkinlikte gazetecilere de plaket verildi. 
3. Araştırmacılar Günü programı, merhum Hacı Hüseyin Eroğlu’nun mezarı başında ziyaret ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile başladı. Belediye Başkan Tahsin Babaş, eski Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Sayan ve Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr Muharrem Avcı tarafından fotoğraf sergisinin kurdelesi kesilerek ziyarete açıldı. Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesi’nde merhum Hacı Hüseyin Eroğlu anısına hazırlanan Gönül Dostları fotoğraf sergisi gezildi. 

AVCI: NOBEL ARMAĞI ÖDÜLLÜNÜN VERDİĞİ DURUMA GELMELİYDİ 

İlim Hikmet Sofrası Cumartesi Sohbetlerimizin 4. dönemine başladığını ifade ederek açılış konuşmasını yapan Hz. Pir Şeyh Şa’ban-ı Veli Kültür Vakfı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Muharrem Avcı, “Kastamonu’dan, Hz. Pir Şeyh Şa’ban-ı Veli Kültür Vakfı’ndan Nobel armağanı ve onun daha da üzerinde ödüllerin verildiği bir yer durumuna gelmeliydi. Bugünden başlayarak Kasım ve Aralık boyunca ‘Kastamonu’ya değer katan gönül dostlarına vefa toplantıları’ adını verdiğimiz kanat önderlerimizi tanıtacağımız sohbetleri yapacağız ”dedi.

BABAŞ: VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Başkan Babaş ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Cenab-ı Hakk’ın izniyle başta Pirimiz Şeyh Şa’ban-ı Veli olmak üzere ilimizin tüm değerlerini tanıtmak ve anlamak adına var gücümüzle çalıştık ve çalışıyoruz. Yüce Rabbimin izniyle Kastamonu’muzu tüm hedeflerine hep birlikte ulaştıracağız. İlim Hikmet Sofrası Cumartesi Sohbetlerini düzenleyen ve bu etkinliklere destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Gerçekleştirilecek toplantıların ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” Gazeteci-Yazar Ferhan Çapraz ‘Hacı Hüseyin Eroğlu’ ve Yrd. Doç. Dr. Erol Topal’da ‘Prof. Dr. Abdülkerim Abdulkadiroğlu’ ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi. 
Düzenlenen programda İlim Hikmet Sofrası Cumartesi Sohbetlerine destek veren, kamuoyuna duyurulmasına katkı veren Gazetecilere de Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Belediye Meclisi Üyesi Necati Atak, MHP Merkez İlçe Başkanı Fazlı Deligözoğlu, Özel Kastamonu Odak Göz Merkezi Uzman Göz Doktoru Galip Vidinlioğlu, eski Belediye Başkan Vekili Mehmet Sayan, Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Süleyman Yücel ve Kastamonu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Ahmet Rıfat Güzey plaket verdi. 
Tuğçe Yerdelen
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER