ILGAZ YURDUNTEPE’DE ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan, önümüzdeki sezon için önemli çalışmalarda bulunulan “Ilgaz Yurduntepe2 Kayak ve Mekanik Tesisleri”nde incelemelerde bulundu.

 ILGAZ YURDUNTEPE’DE ÇALIŞMALAR  TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

 

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan, önümüzdeki sezon için önemli çalışmalarda bulunulan “Ilgaz Yurduntepe2 Kayak ve Mekanik Tesisleri”nde incelemelerde bulundu.

T.Zafer Karahasan’ın inceleme ve denetleme çalışmasına, Gençlik Spor Bakanlığı Kayak Federasyonu yetkilisi Hasan Sağlam, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Nida Sinsi, Yatırım ve İnşaat Müdürü İbrahim Sağlık, Destek Hizmetleri Müdürü Osman Yıldız ve Teknik elemanlar katıldı.

Genel Sekreter Karahasan, Ilgaz Yurduntepe2 Kayak Tesislerinde gerçekleştirdiği inceleme sonrası yaptığı açıklamada; “Bugün buraya 3 ayrı çalışmamızı incelemek için gelmiş bulunmaktayız. Birincisi ve en önemlisi temelini yakın bir geçmişte attığımız ve bu sene tamamlayacağımız ikinci günü birlik tesisin incelenmesi. İkinci olarak ara istasyonumuzda bulunan teleferik yolcu aktarma noktasının rüzgarlı ve tipili havalarda kayakçılarımızın en az düzeyde etkilenmesi için gerekli olan rüzgar perdeleri ile ara istasyonun kapatılmasının proje çalışmalarının planlanması. Ve son olarak mevcut kayak pistimizin yaklaşık 500 metrelik bir kısmında yüzde 3-4 eğim olan ve kayış kalitesini olumsuz etkileyen kısmın eğimini arttırmak için yapımına başladığımız makineli çalışmaları denetledik. Her üç konuda da çalışmalarımız tempolu bir şekilde devam etmektedir.

İkinci günübirlik tesisimiz ve pist eğimi arttırma çalışmalarımızın bu sezona yetiştirilmesi planlanmış olup ara istasyonunun üstünün kapatılması ve rüzgâr kesicilerin projeleri de tamamlanarak ihaleye hazır hale getirilmesini sağlayacağız.

Özel İdare olarak Ilgaz’da yapımını gerçekleştirdiğimiz bu muhteşem kayak kompleksinin peyderpey daha da geliştirilerek Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olması iddiasını sürdürmekteyiz. Ilgaz2’de çalışmalarımız sezon açılıncaya kadar hummalı bir şekilde devam edecektir. İlimizde yeni göreve başlayan Valimiz Sayın Avni Çakır’ın öncelikle gezdiği projelerin biri de Ilgaz2 projesi olmuştur. Bu projeye ve bizlere destek ve himayelerinden dolayı Sayın Valimize teşekkür eder şükranlarımızı sunarız” dedi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2020, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER