İlave OSB, 3 bin kişiye istihdam sağlayacak

Kastamonu il merkezinde Aksinir ve Yürekveren bölgesinde 1450 dönüm alanda kurulması hedeflenen ilave Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için çalışmalar hız kazandı. İstimlak çalışmaları için oluşturulan komisyon ilk toplantısını Kastamonu OSB Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Halil İbrahim Sanık başkanlığındaki komisyonda OSB Başkanı Enis Koç, OSB Yönetim Kurulu Üyesi Salim Huzuroğlu, İbrahim Sağlık ve Beyza Çığarlı yer aldı. Toplantıda kamulaştırma çalışmalarının startı verildi ve kamulaştırılan alanlar için ilk imzalar atıldı.

İlave OSB, 3 bin kişiye istihdam sağlayacak
banner72

KOÇ: “HEDEFİMİZ İLAVE 3 BİN İSTİHDAM”

Kastamonu OSB Başkanı Enis Koç, yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Hedeflerinin İlave OSB alanında 3 bin yeni istihdam olduğunu kaydeden Enis Koç: “Amacımız, yer kalmadığı için OSB’den geri dönmek zorunda kalan sanayicilere yer gösterip, bunların Kastamonu’da yatırım yapmalarını sağlamak. İlave OSB noktasında yürütülen çalışmaların hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

TÜRKİYE’DE İLK OLACAK PROJE YOLDA

OSB Başkanı Enis Koç, Kastamonu’da hayata geçirmek istedikleri çok özel istihdam projesinin yolda olduğunu söyleyerek; “Sayın Valimizin uhdesinde, Türkiye’de ilk olacak çok özel istihdam projesinin çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. Yakın zamanda şekillenmesini beklediğimiz çalışmaya ilişkin detaylı bilgiyi ilerleyen süreçte kamuoyu ile paylaşmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER