İl Özel İdaresi’nin gelir-gider bütçesi 126 Milyon 871 Bin TL

İGM’nin ilk gündem maddesinde İl Özel İdaresi’nin 2018 yılı Gelir-Gider Bütçesi yer aldı. Plan ve Bütçe Komisyon tarafından meclise sunulan raporda, Arnavutoğlu Ali Pehlivan Yağlı Güreşleri’nin desteklenmesi için 100 bin TL ödenek aktarımı yapıldığı ifade edildi. Bozkurt Kız Meslek Lisesi’nin onarımının ihale yoluyla kiralayacak olan firma tarafından yapılmasının uygun olacağı vurgulanarak, binanın onarımı için ayrılan 140 bin TL ödeneğin Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü bütçesine aktarıldığı belirtildi.

İl Özel İdaresi’nin gelir-gider bütçesi 126 Milyon 871 Bin TL

 

İGM’nin ilk gündem maddesinde İl Özel İdaresi’nin 2018 yılı Gelir-Gider Bütçesi yer aldı. Plan ve Bütçe Komisyon tarafından meclise sunulan raporda, Arnavutoğlu Ali Pehlivan Yağlı Güreşleri’nin desteklenmesi için 100 bin TL ödenek aktarımı yapıldığı ifade edildi.  Bozkurt Kız Meslek Lisesi’nin onarımının ihale yoluyla kiralayacak olan firma tarafından yapılmasının uygun olacağı vurgulanarak, binanın onarımı için ayrılan 140 bin TL ödeneğin Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü bütçesine aktarıldığı belirtildi. 
Plan ve Bütçe Komisyonu raporda şu ifadelere yer verdi: “İl Özel İdaresi’nin 2018 Gelir Bütçesi; vergi gelirleri 100 bin TL, Teşebbüs ve Mülkiyet Gelirleri 23 milyon 271 bin TL, diğer gelirler 103 milyon 500 bin TL olmak üzere 126 milyon 871 bin TL olarak belirlendi. İl Özel İdaresi’nin 2018 Gider Bütçesi ise; genel kamu hizmetleri giderleri 69 milyon 910 bin 810 TL, savunma hizmetleri giderleri 690 bin 260 TL, kamu düzeni ve güvenlik hizmetleri giderleri 300 bin TL, ekonomik işler ve hizmetleri giderleri 200 bin TL, iskan ve toplum refahı hizmet giderleri 33 milyon 870 bin TL, sağlık hizmetleri giderleri 50 bin TL, dinlenme, kültür ve din hizmetleri giderleri 350 bin TL, eğitim hizmetleri 13 milyon 999 bin 930 TL ve Finansman Bütçesi 7 milyon 500 bin TL olmak üzere 126 milyon 871 bin TL.” 
Bozkurt Kız Meslek Lisesi’nin onarımı için ayrılan ödeneğin başka kaleme aktarılmasına tepki gösteren AK Parti Bozkurt İGM üyesi Cemalettin Sarı ve MHP Bozkurt İGM üyesi İsmail Göksel, Bozkurt Kız Meslek Lisesi’nin 
binasına kimin sahip çıkacağını sordu. 

GÖKSEL: BU BİNALARA KİM SAHİP ÇIKACAK?

MHP Bozkurt İGM üyesi İsmail Göksel konuyla ilgili olarak; “Biz Kız Meslek Lisesi’nin binasını ayakta tutmak ve kurtarmak için yıllardır mücadele ediyoruz. Bu bina tarihi eser ve İl Özel İdaresi’nin. Ya bu bina yapılacak ya da kendiliğinden yıkılacak. Tercih size ait. Yazık günah. Bu binalara kim sahip çıkacak?” dedi.

SARI: KİMSE ORAYI BU HALİYLE ALMAZ

AK Parti Bozkurt İGM üyesi Cemalettin Sarı’da şöyle konuştu:  “Bize bunu binayı yapacaklarını söylediler. Böyle söyleyip de buradaki ödeneğin alınıp, başka kaleme aktarılmasının bir manası yok. Kimse orayı bu haliyle almaz.” 
Sepetçioğlu Konağı’nın Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’ne tahsis süresi dolduğundan, konağın 5 yıllığına İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsisi ile gündem devam etti. Konağın 5 yıllığına İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi kabul edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne tahsis edilen ve müdürlüğün talebi üzerine tahsisi iptal edilen Sirkeli Konağı’nda Milli Eğitim Müdürlüğü’ne halka yönelik kursların verilmesi için 5 yıllığına tahsisi görüşüldü. Konak, halka yönelik kursların verilmesi için tahsis edildi. 
İl Genel Meclisi’nin son gündem maddesinde ise  İl Özel İdaresi’nin 2017 yılı bütçesinden Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne 600 bin TL, Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne 480 bin TL, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne 100 bin TL ödenek aktarımı görüşülerek kabul edildi. 
Tuğçe  Yerdelen
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER