İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet 51 İL ÖZEL İDARESİ ARASINDA BİRİNCİ SIRADAYIZ

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet, 19 ilçe ve Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürleriyle istişare ve tanışma toplantısı yaptı.

 İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet 51 İL ÖZEL İDARESİ ARASINDA BİRİNCİ SIRADAYIZİl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet, 19 ilçe ve Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürleriyle istişare ve tanışma toplantısı yaptı.

Özel İdare ana bina toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Genel Sekreter İbrahim Çenet, Genel Sekreter Yardımcıları Nida Sinsi, H.İbrahim Sanık, kısım müdürleri ve 19 ilçe ile Merkez KHGB Müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında Genel Sekreter Çenet; Bu toplantının amacının ilçelerin ve merkez köylerinin KÖYDES başta olmak üzere mevcut programlarının, devam eden yatırımlarının ve aciliyeti olan işlerin durumunu ele almak olduğunu belirterek, ilçelerin genel ihtiyaçlarını, isteklerini ilk elden duymak olduğunu belirtti.

“BİRİNCİ SIRADAYIZ”

“Her ilçenin kendine has önceliklerinin olduğunun farkındayız” diyen Genel Sekreter Çenet; “Çok geniş ve dağınık yerleşimi olan ilimiz, bilindiği gibi büyükşehir olmayan 51 il arasında 1.054 köy ile 2. ve 3.637 bağlısıyla, 1. sırada olup 20 ilçeyle yine 1. sırada yer almaktadır. 9.358 km’lik köy yol ağıyla da büyükşehir olmayan 51 İl Özel İdaresi arasında 1. sıradayız.

Tüm bu coğrafyanın da  % 65-70’i dağlık ve ormanlık olduğu düşünülürse ne kadar büyük bir hizmet ağı ile karşı karşıya olduğumuz daha net anlaşılır. Tüm bu zorlu bölgede yaşayan vatandaşlarımıza sizler aracılığı ile hizmet götürmeye gayret ediyoruz.

“YAPTIĞIMIZ İŞİN FARKINDAYIZ”

Yaptığımız işin ne kadar zorlu meşakkatli olduğunun farkındayız. Gece, gündüz, her mevsimde kırsal kesimde vatandaşımızın yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Özel İdare olarak her bir personelimiz her yerde, her an, her mevsim görevde olduğumuzun bilinciyle çalışacağız. Sınırlı kaynaklarımızı en verimli şekilde değerlendirmek zorundayız. Bunun için de biz de bu misyonumuzun gereğini yerine getirme adına tüm gayretimizi göstereceğiz” dedi.

Genel Sekreterin açılış konuşmasından sonra ilçe KHGB Müdürleri söz alarak ilçelerinin son durumu hakkında bilgi verdi.

Toplantı sonunda Genel Sekreter Çenet; “Yararlı bir toplantı yaptık. Hem tanışma, hem istişare adına ilçelerimizin durumunu kendilerinden dinledik. Bundan sonra da bu toplantıları sık sık yaparak ilçelerimizin durumları hakkında gereken bilgileri ilk elden ve tüm ilçelerin bulunduğu ortamda dinlemenin çok yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.

Toplantı günün anısına fotoğraf çekimiyle sona erdi. (Haber Merkezi)

 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2020, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER