İl Özel İdare'de geleneksel bayramlaşma

İl Özel İdaresi, geleneksel bayramlaşmasını bayram tatili sonrasındaki ilk iş gününde yaptı

İl Özel İdare'de geleneksel bayramlaşma
banner72

İl Özel İdaresi, geleneksel bayramlaşmasını bayram tatili sonrasındaki ilk iş gününde yaptı.

 İGM Başkanı Güray Parçal, Genel Sekreter Yardımcıları Nida Sinsi, H.İbrahim Sanık, Yol İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Sadık Düzgün, kısım müdürleri ve çalışanların katıldığı bayramlaşma töreninde konuşan Genel Sekreter İbrahim Çenet, çalışanların bayramını kutladı.

ÇENET: 'BAYRAMDA DA ARALIKSIZ ÇALIŞTIK'

Özel İdare'nin bayramda da kırsal kesimdeki çalışmalarını sürdürdüğünü hatırlatan Çenet, ''Bayramlar bizleri millet yapan inançlarımızı doya doya yaşadığımız müstesna günlerimizdendir. Hep birlikte bu özel günlerde de vatandaşlarımız için var olduğumuzu bilinciyle onları mağdur etmeden çalışmaya devam ettik.Bu vesile ile belirtmek isterim ki, yaz sezonunun en yoğun çalışma dönemine giriyoruz. Yapılan plan ve programlarımızın gereği olarak gece gündüz mesai mevhumu gözetmeksizin çalışmaya devam edeceğiz'' dedi.

PARÇAL: ''BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE TÜM ZORLUKLARIN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ''

İGM Başkanı Güray Parçal  da, konuşmasında, ''İl Özel idaresi bayram sonrası yaz sezonuna yoğun bir çalışma dönemine daha giriyor, bilindiği gibi işçi memur tüm personel her mevsim yoğun bir şekilde çalışıyor, Kışın kar, yazın yol/su/asfalt ve diğer işlerin peşinde mesai mevhumu olmadan çalışan ekiplerimiz azalan pandemi dolayısı ile normalleşen mesai düzeni ile birlikte çok daha verimli bir çalışma sağlanacaktır. Sahada oluşacak sıkıntılar, köylerden gelecek talepler ve istekler doğrultusunda hep birlikte çalışıp istişare ederek sorunların üstesinden geleceğimize, bundan önce olduğu gibi bundan sonrada başaracağımıza inanıyorum. Birlik ve beraberliğimiz olduğu sürece tüm zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyor ve tüm vatandaşlarımızın geçmiş bayramlarını kutlar daha iyi, güzel, sağlıklı nice bayramlarda bir arada bulunmayı diliyorum'' dedi.

DÜZGÜN: ''KURUMUMUZA SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR''

İşçiler adına söz alan Yol İş 2 No’lu Sendika Başkanı Sadık Düzgün’de yaptığı konuşmada; ''Biz çalışanlar olarak kurumumuza sahip çıkmamız onu yaşatmamız gerekiyor. Bu görev öncelikle bizlere düşüyor. Bunun için de siyasetçilerimize, işveren vekillerimize yaptıkları çalışmalar ve destekleri için çalışanlar adına teşekkür ediyoruz. Biz tüm kurum olarak Özel İdare kimliğine sahip çıkmak kurumumuzla övünmemiz gerekiyor. Çünkü gerçekten övünülecek bir kurumda çalışıyoruz. Kastamonu ilimizde her yatırımın her hizmetin içinde mutlaka bizim emeğimiz katkımız vardır. Şehrin lokomotifi durumdaki bu kurumda görev yapmak bundan önce olduğu gibi bundan sonraki çalışanlar içinde bir gurur onur vesilesi olmuştur, olacaktır.
Bu teşkilata yılarını veren ve emekli olanlara teşekkür ediyor, artık aramızda olmayan merhum çalışanlarımızı minnet ve rahmetle anıyor, halen görevde olan tüm çalışanlarımıza hep birlikte daha nice bayramlar diliyor sağlıklı günlerde, huzurlu bir çalışma sezonu geçirmeyi Allah’tan niyaz ediyorum'' ifadelerine yer verdi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER