İki çocuk babası Ilgaz, oğlunun tedavisi için yardım bekliyor

Doğa Kent Sitesi’nde kapıcılık yapan 2 çocuk babası Ercan Ilgaz, 18 aylık oğlu Mertcan Ilgaz’ı iyileştirmek için uğraşıyor. Sağ gözünde göz tansiyonu çıkan ve gözün yüzde 80’i görmeyen oğlu Mertcan’ın tedavisi için Kastamonu-İstanbul arasında mekik dokuyan Ercan Ilgaz, yetkililerden destek istedi.

 İki çocuk babası Ilgaz, oğlunun tedavisi için yardım bekliyor

 


Doğa Kent Sitesi’nde kapıcılık yapan 2 çocuk babası Ercan Ilgaz, 18 aylık oğlu Mertcan Ilgaz’ı iyileştirmek için uğraşıyor. Sağ gözünde göz tansiyonu çıkan ve gözün yüzde 80’i görmeyen oğlu Mertcan’ın tedavisi için Kastamonu-İstanbul arasında mekik dokuyan Ercan Ilgaz, yetkililerden destek istedi.

Kendisi de engelli olan ve ailesini kapıcılık yaparak geçindiren Ercan Ilgaz, oğlu Mertcan’ın iyileşmesi için mücadele ediyor. 18 aylık oğlu Mertcan Ilgaz’ın hastalık sürecini anlatan Ercan Ilgaz, “Bir sabah kalktığımda çocuğun gözü şişti ve gözünden su akıyordu. Akşam abisiyle oynayıp uyudu. Geçer diye bekledim. 2 gün oldu geçmedi. Hemen doktora gittim. Söyledikleri ya beyinde ya da gözünün arkasında bir sorun olduğuydu. Kastamonu’daki Devlet Hastanesi acil olarak Ankara’ya gitmemi söyledi. İstanbul’da baldızım olduğu için Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittim. 2 ay boyunca hastaneye gidip geldik. 6 ay beklenecek dendi, sıra vardı. 24 tane hasta olduğu söylendi ve biz beklemeye başladık. İstanbul’da Dünya Göz Hastanesi’ni aradım. Param yoktu bin TL’yi kredi kartımdan çektim. Doktor bana oğlumda göz tansiyonu olduğunu ve sürekli hastaneye gidip gelmek zorunda olduğumu söyledi.

“SAĞ GÖZÜ YÜZDE 80 GÖRMÜYOR”

Göz tansiyonu doğuştan oluyormuş. Hemen tespit edilseydi ya ilaç ya da bir ameliyat ile iyileşmiş olacaktı. Ancak göz tansiyonu ilerlediği için sağ göz yüzde 80 görmüyor. Büyüdükçe gözlük takar, eğer görmeyi çoğaltabilirsek çok sevineceğiz. Ancak doktor yüzde 100 Mertcan’ın gözü açılmaz dedi. Öbür göze geçmesin diyerek, göz tansiyonunu sıfırlamaya çalışıyoruz. Mertcan’ın ameliyatı başarısız oldu. Cuma günü ameliyat olacak. Göz göbek altları yara olmuş. Tedavi sürecinde 2 ayrı damla kullanıyor” dedi.

“34 BİN TL KREDİ ÇEKTİM, 12 BİN TL KREDİ KARTI BORCUM VAR”

Ilgaz, konuşmasına şöyle devam etti: “İstanbul’daki hastanelerin önü çok kalabalık, Milletvekili Hasan Baltacı, hastane işlerinde bize çok yardımcı oldu. Allah razı olsun. Şu ana kadar hiçbir yerden yardım alamadım. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurdum, dosyam iptal edildi. Ardından CİMER’e başvurdum. Kendimin de engelli olduğunu ve çocuğumun da hasta olduğunu yazdım. Ardından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan beni aradılar. Hesabıma sadece 500 TL yatırıldı, sonra yine dosya iptal edildi. Tedavi sürecince İstanbul’a gidip geliyoruz, masrafımız çok oluyor. TEB Bankasından 34 bin TL kredi çektim, kredi kartıma da 12 bin TL borcum var. Tekrar giderken de kredi kartından çekmeyi düşünüyorum. Çocuğumun işi 1 günde bitmiyor. Çarşamba akşam günü gidiyorum, neredeyse bilete 600 TL harcıyorum. Asıl tedaviyi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastane’de görüyoruz. Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne de film çekmek için gidiyoruz.  Doktorumuz Serhat İmamoğlu, Mertcan’la yakından ilgileniyor. Kendisine ne kadar teşekkür etsek az. Doktorumuz İmamoğlu ile sürekli iletişim halindeyiz” dedi.

Tedavi masraflarına artık gücünün yetmediğini, ancak oğlu Mertcan’ın ise gözünün görmesi için elinden geleni yapacağını ifade eden baba Ercan Ilgaz, tedavi masrafları için hayırseverlerden yardım bekliyor. Hayırseverler baba Ercan Ilgaz’a 0(543) 677 03 37 numaralı telefondan ulaşabilir.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER