banner38

Müzik indir

banner46

banner47

06 Temmuz 2020 Pazartesi

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÜCRETSİZ YEMEK

Kastamonu'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Tarihi Cem Sultan Bedesteni tarafından yapılan yemekler, Hilal Ekmek Fırını verdiği ekmeklerle belediyenin belirlediği ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılıyor.

25 Mart 2020 Çarşamba 11:15
 İHTİYAÇ SAHİPLERİNE  ÜCRETSİZ YEMEK
 

Kastamonu'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Tarihi Cem Sultan Bedesteni tarafından yapılan yemekler, Hilal Ekmek Fırını verdiği ekmeklerle belediyenin belirlediği ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılıyor. 

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, yaptığı açıklamada, koronavirüs konusunda önemli tedbirler aldıklarını söyledi.

Bu dönemde birlikte mücadelenin önemli olduğuna işaret eden Vidinlioğlu, "Biz büyük bir milletiz. Sosyal dayanışmaya en çok ihtiyacımızın olduğu bugünlerde değişik kesimlerden sosyal dayanışma adına yardımda bulunma talebi geldi. Belediye olarak bunları değerlendirerek kabul ettik" dedi.

Yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını anlatan Vidinlioğlu, "Bir ekmek fırınımız ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere ekmek gönderiyor. Bir restoranımız da tespit edeceğimiz ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere yemek yapıyor. Biz de belediye olarak hem ekmekleri hem de yemekleri ihtiyaç sahibi ailelerimize teslim ediyoruz" diye konuştu.

Cem Sultan Bedesteni Restoran İşletme Müdürü Uğur Baltacı, koronavirüs salgınında yaşlıların risk grubunda olduğunu hatırlatarak, şu değerlendirmede bulundu: “Kastamonu Belediyesi ile koordineli bir çalışma yapıyoruz. Belediye tarafından ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen kişilere akşam yemeklerini ücretsiz hazırlıyoruz. Bu süreçte yaşlılarımızın dışarı çıkmaması çok önemli. Bizler de onların sağlığını koruması için yemeklerini evlerine ücretsiz gönderme kararı aldık.”

Evine yemek götürülen Kamil Karadağlı da yalnız yaşadığını belirterek,  “Kimsem yok. Dışarı çıkamıyorum Belediyeden yemek getiriyorlar. Allah onlardan razı olsun" dedi.

Özgür Alantor(aa)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV