İhtisas Gümrük Müşavirliği ortaklarından Bayram Fırat Demir Vergi numarasına sahip her firma ihracat yapabilir

İhtisas Gümrük Müşavirliği ortaklarından Taşköprülü hemşehrimiz Bayram Fırat Demir, ihracat yapmanın sanılanın aksine kolay olduğunu vurguladı.

 İhtisas Gümrük Müşavirliği ortaklarından Bayram Fırat Demir  Vergi numarasına sahip  her firma ihracat yapabilir

 

İhtisas Gümrük Müşavirliği ortaklarından Taşköprülü hemşehrimiz Bayram Fırat Demir, ihracat yapmanın sanılanın aksine kolay olduğunu vurguladı.

İhracat yapmanın sanılanın aksine kolay olduğunu vurgulayan İhtisas Gümrük Müşavirliği ortaklarından Bayram Fırat Demir, “Firma sahipleri ihracattan prosedürler sebebiyle korkuyor. Oysa tüm süreçleri gümrük müşavirliği firmaları yönetiyor. İhracat yapmak düşünüldüğü kadar zor değil, vergi numarasına sahip her firma ihracat yapabilir” dedi.

İhtisas Gümrük Müşavirliği’nin İstanbul ile Marmara Bölgesindeki gümrüklerdeki ofislerinin yanı sıra İzmir, Ankara ve Mersin’de şubelerinin bulunduğunu bildiren Bayram Fırat Demir, teknolojinin gelişmesiyle birlikte Türkiye’nin her noktasında anlık işlemleri sürdürebildiklerini kaydetti.

Sektörde 19 yıldır faaliyet gösteren firmanın bünyesinde 85 personelin istihdam edildiğini belirten Demir çalışmaları hakkında şunları söyledi: “Mevzuat kapsamında dış ticarette ithalat yapan firmaların gümrükteki işlemlerini sürdürürken, ihracat gerçekleştiren firmalara müşavirlik hizmeti veriyoruz. Bunun haricinde uluslararası nakliye, danışmanlık, sigorta işlerini de yapıyoruz. İthalatta ve ihracatta dünyanın hemen hemen her ülkesine işlem yapabiliyoruz. Otomotiv, mobilya, tekstil, kimya başta olmak üzere yaklaşık 20 sektörde çalışmamız bulunuyor.”

Türkiye’nin dış ticaretteki konumunu değerlendiren İhtisas Gümrük Müşavirliği ortaklarından Bayram Fırat Demir işlemleri sürdürürken güvenilir ve tecrübe sahibi firmaların tercih edilmesi gerektiğine dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı: “Türkiye ihracat için elinden ne geliyorsa yapıyor; sanayicisini korumak adına ithalata sürekli ek vergiler getirerek kısıtlamaya gidiyor.  Mevzuatı gerçekten uygulayanlar için hükümet iyi çalışıyor. Bu mevzuatları gümrük müşavirliği firmalarının iyi bilip anlatabilmesi gerekiyor. Gelişmeler doğrultusunda Kastamonulu iş insanlarımızın da iç piyasa ile sabit kalmamaları ihracat kapasitelerini artırmaları gerekir. Bu kapsamda gümrük müşavirliği anlamında butik hizmet veren, istikrarlı, mevzuat ve bilgi becerisi yüksek olan firmalarla çalışmalarını tavsiye ederim.” (istamonu)

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER