13 Ağustos 2020 Perşembe

İHH’DAN BİN KİŞİYE KIYAFET YARDIMI

Kastamonu İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Derneği tarafından bin kişiye bayramlık kıyafet yardımı yapıldı. Derneğe kayıtlı bulunan 300’e yakın yetim, öksüz çocuklar başta olmak üzere kentte yaşayan ihtiyaç sahibi 400 aileye mensup bin kişiye kıyafet yardımı desteği sağlandı.

29 Temmuz 2020 Çarşamba 11:01
İHH’DAN BİN KİŞİYE KIYAFET YARDIMI


Kastamonu İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Derneği tarafından bin kişiye bayramlık kıyafet yardımı yapıldı. Derneğe kayıtlı bulunan 300’e yakın yetim, öksüz çocuklar başta olmak üzere kentte yaşayan ihtiyaç sahibi 400 aileye mensup bin kişiye kıyafet yardımı desteği sağlandı. 

Kastamonu İHH İnsanı Yardım Derneği Başkanı Mücahit Dağdelenoglu yaptığı açıklamada hem Türkiye de hem dünyada mazlum ve mağdurlara karşı üzerimize düşeni yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi. Savaşlar ve baskılar nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalmış ve zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren mazlum ve mağdur tüm insanların sorumluluk alanına girdiğini anlatan Dağdelenoğlu, “Şehrimizde sıkıntılı yaşam süren muhacir kardeşlerimizden yetim, öksüz, dul kalmış bakıma ve yardıma muhtaç olanlar var. Hatta Kastamonumuzun öz evladı olan derneğimize kayıtlı 200 yetim öksüz  çocuğumuz bulunmaktadır. Biz bu çocuklarımızla ayrı ilgileniyor ve zaman geçiriyoruz. Onların ihtiyaçlarına ayrı bir özen gösteriyoruz” dedi. 

Her yıl düzenli olarak ihtiyaç sahibi ailelere kıyafet yardımı yapıldığını vurgulayan Dağdelenoğlu, bu yılda 100 Bin TL perakende satış bedeli olan kıyafetleri  bayram öncesi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmanın bir çocuğun tebessümüne vesile olmanın gururunu yaşadıklarını vurguladı. Dağdelenoğlu, kendilerine destek verenlere teşekkür ederek “Yardımseverler bize olan desteklerini, yardımlarını artırarak hem ilimizde hem de tüm dünyadaki mazlum ve mağdurlara yardımcı olabilirler" diye konuştu. (Haber Merkezi)


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV