İHH, 70 aileye gıda ve yakacak yardımı yaptı

İNSAN Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Kastamonu Şubesi tarafından, pandemiden dolayı mağduriyet yaşayan ailelere, koli ve patates (temel gıda) ve yakacak dağıtımı yaptı

İHH, 70 aileye gıda ve yakacak yardımı yaptı

 

İNSAN Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Kastamonu Şubesi tarafından, pandemiden dolayı mağduriyet yaşayan ailelere, koli ve patates (temel gıda) ve yakacak dağıtımı yaptı. Kastamonu İHH Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu, hem Türkiye'de hem de dünyada mazlum ve mağdurlara karşı üzerlerine düşeni yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Temel ihtiyaç ve gıda yardımlarının devam ettiğini belirten Dağdelenoğlu, ihtiyaç sahibi ailelere yardım malzemeleri ile birlikte ziyaretler gerçekleştirildiğini ifade ederek; “Yardım çalışmalarımız ilçelerimizde de devam etmektedir. Sokağa çıkma yasağında da sizlerin desteği ile ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyoruz. Cumartesi-Pazar günleri pandemi süreci devam ettiği sürece ihtiyaç sahibi ailelere ziyaretlerimiz ve yardımlarımız devam edecektir” dedi. Şube Başkanı Dağdelenoğlu, Kastamonu Valiliği’nden alınan izin kapsamında, tespiti yapılan ve kendilerine başvuruda bulunan yaklaşık 70 aileye koli ve patates (temel gıda) ve kışlık yakacak dağıtımı yaptıklarını belirtti. Yardım yapılan kişilerin özellikle işten çıkarılmış, gündelikçi işçiler ve karantinada bulunan ailelerden oluştuğunu vurgulayan Mücahit Dağdelenoğlu, yardımların hız kesmeden devam ettiğini söyledi. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER