İGM’nin 2022 bütçe görüşmeleri sürüyor

İl Genel Meclisi (İGM) Kasım ayı olağan bütçe toplantıları devam ediyor. Meclis Başkanı Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirilen toplantının gündeminde 2 madde yer aldı.

İGM’nin 2022 bütçe görüşmeleri sürüyor

Toplantının ilk gündem maddesinde imar kanununda sunulan hizmetlerin, işyeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin hizmetlerde alınacak ücretlerin belirlenmesi yer alırken, söz konusu teklif İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi.

YURDUNTEPE’YE 1 MİLYON LİRA GİDER BÜTÇESİ

Toplantının bir diğer gündem maddesinde ise İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 2022 yılı tahmini bütçesi meclisin bilgisine sunuldu. Müdürlüğün; zirai malzeme ve ilaç alımı kalemi 30 bin TL, bahçe malzemesi alımları ile yapım ve bakım giderleri kalemi 70 bin TL, mahkeme harç ve giderleri kalemi bin TL, temizlik hizmet alım giderleri kalemi 20 bin TL, tanıtma, ağırlama, tören, fuar, organizasyon giderleri kalemi 125 bin TL, diğer dayanıklı mal ve malzeme alımları kalemi 50 bin TL, zirai gereç alımları kalemi 35 bin TL olarak meclisin bilgisine sunuldu. Ayrıca toplantıda, Ilgaz Yurduntepe bütçe içi işletme giderleri 17 farklı kalemde toplam 1 milyon 50 bin TL olarak meclisin bilgisine sunuldu. Böylelikle İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 2022 yılı tahmini bütçesi toplam 1 milyon 381 bin TL olarak meclisin bilgisine sunuldu. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER