banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Ocak 2019 Cumartesi

İGM’de ‘robot’ tartışması

Mayıs ayı İl Genel Meclisi toplantıları sürerken, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sonra sözlü ve yazılı önergeler kısmında söz alan İYİ Parti İGM Üyesi Mehmet Çıvgın, Rehabilitasyon Hastanesi’nde felçli hastalara şifa dağıtacak robotun kullanılmamasını eleştirdi.

09 Mayıs 2018 Çarşamba 13:40
İGM’de ‘robot’ tartışması


 
  Mayıs ayı İl Genel Meclisi toplantıları sürerken, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sonra sözlü ve yazılı önergeler kısmında söz alan İYİ Parti İGM Üyesi Mehmet Çıvgın, Rehabilitasyon Hastanesi’nde felçli hastalara şifa dağıtacak robotun kullanılmamasını eleştirdi. Meclis kürsünden açıklama yapan Çıvgın, yetkililere seslenerek; “Robot bir odaya kapatılmış, varlığından bile haberleri yok. Robotun kullanıcısı mı, terapisti mi yok? Yoksa uzman doktoru mu yok? Robotu gönderen devletimiz mutlaka kullanıcısını da yetiştirmiştir” dedi.
İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı ise, “2003 yılında hastanemiz 4 katlı olmasına rağmen ilk 2 katı kullanılıyordu. İnsanların bırakın şifa bulmasını geldikleri zaman dertlerine dert katan bir haldeydi. Son dönemde yapılan yatırımlarla tüm ilde hastaların şifa bulduğu hastane haline geldi. Başhekimlerimizin ve doktorlarımızın emeği geçti. Sağlık politikalarındaki olumlu değişikler hastanemize yansıdı. Türkiye’nin her yerinden hasta alıyoruz. Dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hastaneye geldiği zaman hastalarla görüşmüş ve hastaların memleketlerini sormuştu. Maraş, Denizli, İstanbul’a kadar ülkemizin pek çok yerinden hasta geldiğini öğrenmişti. Hastanemizde şifa bulunduğu söylenmişti. İnşallah devlet hastanemizin boşalttığı alanda yeni bir fizik tedavi hastanesi hizmete girer. Hasta ve hastane turizmi önemsenecek turizmdir” diye konuştu. 
Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV