İGM’de bütçe görüşmeleri başladı

İl Genel Meclisi’nin (İGM) Kasım ayı olağan toplantıları başladı. Meclis Başkanı Güray Parçal başkanlığında yapılan ilk toplantının gündeminde İl Özel İdaresi’nin teklifleri ve komisyon raporları yer aldı

İGM’de bütçe görüşmeleri başladı

İl Genel Meclisi’nin (İGM) Kasım ayı olağan toplantıları başladı. Meclis Başkanı Güray Parçal başkanlığında yapılan ilk toplantının gündeminde İl Özel İdaresi’nin teklifleri ve komisyon raporları yer aldı. Özel İdare’nin 2022 yılı tahmini gelir-gider teklif bütçesi ile ilgili teklif Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi.

Toplantının diğer gündem maddesinde ise İnebolu Halk Kütüphanesi olarak hizmet veren mülkün Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsisi teklifi üzerine hazırlanan Esnaf, Sanayi, Ticaret ve Doğal Kaynaklar Komisyonu raporu yer aldı. Rapor doğrultusunda söz konusu taşınmazın 15 yıl süreyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsisi oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantının son gündem maddesinde İl Özel İdaresi’nde 657 sayılı “Devlet Memurları Kanunu” kapsamında çalışan personele “Sosyal Denge Tazminatı” verilebilmesi amacıyla yetkili sendika ile sözleşme imzalamak için Valilik makamına yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER