İGM'de bol gündemli toplantı

İl Genel Meclisi, yapılan seçimin ardından belirlenen kadrosuyla dün Nisan ayı ikinci oturumunu gerçekleştirdi. 11 maddenin gündem konusu olduğu toplantıda komisyon raporuna sunulan maddeler oy birliğiyle kabul edilirken, aralarından 3 maddenin aciliyetine de vurgu yapıldı

İGM'de bol gündemli toplantı

 

İGM'de bol gündemli toplantı

İl Genel Meclisi, yapılan seçimin ardından belirlenen kadrosuyla dün Nisan ayı ikinci oturumunu gerçekleştirdi. 11 maddenin gündem konusu olduğu toplantıda komisyon raporuna sunulan maddeler oy birliğiyle kabul edilirken, aralarından 3 maddenin aciliyetine de vurgu yapıldı.

“KÖYLER, SIHHİ İÇME SUYUNA KAVUŞACAK”

İGM Nisan ayı ikinci toplantısında, gündemin ilk maddesinde Bozkurt-Kızılcaelma, (Daday-Kayı ihtilaflı), Daday-Üyükören ve İnebolu-Ulu Köyleri’ni sıhhi ve yeterli içme suyuna kavuşturabilmek amacıyla isale edilecek olan membalara ait ihtilafsız tahsis kararı alınması hakkındaki Çevre ve Sağlık Komisyonu Raporu’nun görüşülmesi vardı. Oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde yer alan Araç Sümenler ve Taşköprü Hacıali Köyleri’ni sıhhı ve yeterli içme suyuna kavuşturabilmek amacıyla isale edilecek olan membalara ait ihtilafsız tahsis kararı alınması hakkında İl Özel İdaresi’nin teklifi hakkında hazırlanan Esnaf, Sanayi, Ticaret ve Doğal Kaynaklar Komisyonu Raporu’nun görüşülmesi teklifi oy birliyle kabul edildi.

“HAMMADDE ÜRETİM İZİNLERİ GÖRÜŞÜLECEK”

İnebolu Taşoluk Köyü ve Yeşilöz Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve kurum görüşleri doğrultusunda belirlenen alanda, 5 yıl süreli olarak hammadde üretimi izni verilmesi hakkındaki Tarım ve Orman Komisyonu Raporu’nun görüşülmesi oy birliğiyle kabul edildi.

 Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü’ne, Tosya İlçesi Ortalıca Köyü sınırları içerisinde bulunan alanda 5 yıl süreli olarak hammadde üretimi izni verilmesi hakkındaki AR-GE (Araştırma ve Geliştirme) Komisyonu Raporunun görüşülmesi de tüm meclis üyelerince kabul edildi.

Yine Tosya İlçesi’nde bulunan Zincirlikuyu Köyü sınırları içerisinde bulunan alanda, Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü adına 5 yıl süreli olarak düzenlenen hammadde üretim izni belgesine süre uzatımı verilmesi hakkındaki teklif, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu raporunun görüşülmesi, oy birliğiyle kabul edilirken; yine Tosya İlçesi Zincirlikuyu Köyü sınırları içerisinde bulunan başka bir alanda Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü adına 5 yıl süreli olarak düzenlenen hammadde üretim izni belgesine süre uzatımı verilmesi hakkında hazırlanan rapor, görüşülmesi için oy birliğiyle Hukuk İşleri Komisyonu’na gönderildi.

Tosya İlçesi Karasapaca Köyü sınırları içerisinde bulunan alanda Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü adına 5 yıl süreli olarak düzenlenen hammadde üretim izni belgesine süre uzatımı verilmesi hakkında hazırlanan Gençlik Spor ve Turizm Komisyonu Raporu’nun görüşülmesi teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

“AFETZEDE HAK SAHİPLERİNİN ACİLİYETİ GÖRÜŞÜLDÜ”

Kastamonu Tosya İlçesi Dağardı Köyü’nde afetzede hak sahibi ailelere, kanun kapsamında yeni yerleşim alanına ilişkin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce hazırlatılan Uygulama İmar Planı’nın görüşülmesi teklifi, aciliyeti de vurgulanarak oy birliğiyle kabul edildi.

Yine Tosya İlçesi Dağardı Köyü’nde bulunan afetzede hak sahibi ailelere kanun kapsamında belirlenen yeni yerleşim alanlarına ilişkin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce hazırlatılan Nazım İmar Planı’nın görüşülmesi teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

Araç İlçesi Bahçecik Köyü’nde afetzede hak sahiplerine kanun kapsamında, afet konutu ve ahır yapılabilmesi için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce hazırlatılan Uygulama İmar Planı’nın görüşülmesi teklifi, aciliyeti de vurgulanarak oy birliğiyle kabul edildi.

Yine Araç İlçesi Bahçecik Köyü’nde afetzede hak sahiplerine kanun kapsamında, afet konutu ve ahır yapılabilmesi için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce hazırlatılan Nazım İmar Planı’nın görüşülmesi teklifi, aciliyeti de vurgulanarak oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantı, yeni gün ve saatin belirlenmesiyle son buldu. (Zehra Beyza Güler)

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER