İGM'de aslan payı yol ve ulaştırmaya

KASTAMONU İl Genel Meclisi (İGM) Kasım ayı olağan toplantılarının 15'inci birleşimi gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirilen toplantının gündeminde 2 gündem maddesi yer aldı

İGM'de aslan payı yol ve ulaştırmaya

 

İGM'de aslan payı yol ve ulaştırmaya

KASTAMONU İl Genel Meclisi (İGM) Kasım ayı olağan toplantılarının 15'inci birleşimi gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirilen toplantının gündeminde 2 gündem maddesi yer aldı. İlk maddede İl Özel İdaresi 2021 yılı tahmini gider bütçesi Yol ve Ulaşım Hizmetleri bölümü bütçesi görüşüldü. Söz konusu kaleme ayrılan bütçe miktarı 47 milyon 460 bin 392 TL olduğu ifade edildi.

BUTUR; “YOL DENETİMİ VE KONTROLÜ ÇOK İYİ YAPILMALI”

Bütçenin açıklanmasının ardından söz alarak konuşan İGM AK Parti Grup Başkanı Mehmet Butur; "Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü zor bir müdürlük, çünkü yol ağımız çok fazla. Bundan öncesini sorgulamıyorum. Yol bütçemiz bizim en yüksek rakam ayrılan bütçemiz. Bunun denetimi kontrolü çok iyi olmalı. 15 senelik sathi kaplama duruyor ama 1 yıllık asfalt gidiyor deniliyor. Tabi geçmişi çok sorgulamak istemiyorum ama bundan sonraki süreçte bunların kontrolü denetiminin çok çok iyi yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bir de bizim en çok yolumuzu bozan su kalıntıları oluyor. Yol yapımında buna da çok dikkat edilmesi gerekiyor mutlaka dikkat ediyorsunuzdur ama yine de belirtmekte fayda var. Bize düşen bir görev varsa bunu biz de yapalım” dedi.

AKDEMİR; “ELEŞTİRİLERİNİZDE HAKLISINIZ”

Butur’un konuşması üzerine cevap veren Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Tuğrul Alp Akdemir de; “Eleştirilerinizde haklısınız. Bunlar daha önceden planlanırsa daha sağlıklı çalışmalar yapılacağını düşünüyorum. Bunlarla ilgili olarak ilçe kaymakamlıklarına yazı yazdım. 2021 yılı içerisinde planladığımız BSK, sathi kaplama gibi bunların listesini bize ulaştırışsanız biz bu yollarla ilgili etüt yapalım daha sonra bize bunlarla ilgili etüdü yaptıktan sonra, siz de sathi kaplamanın uzun süre dayanıp dayanmayacağınısöyleyebilirsiniz. Bununla ilgili kent raporu tutacağız. Kaymakamlıklarda öncelik sırasına göre programlarını yazacaklar biz de kendi programlarımızı böyle oluşturacağız” diye konuştu.

Diğer gündem maddesinde ise Doğanyurt ilçesi Denizbükü Köyü merkez mahallesi ile Merkez ilçe Hüseyinli Köyü Beşhalat Mahallesine içme suyu tahsis kararı alınması yönündeki Özel İdarenin teklifi görüşüldü. Söz konusu teklifin Çevre ve Sağlık Komisyonu’na gönderilmesi meclisin oylamasına sunularak, oy birliğiyle kabul edildi. (Hüseyin Hüsnü Aykaç )

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER