banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
25 Mayıs 2019 Cumartesi

İGM üyesi Hamdi Cesur 5 YILDIR NEDEN ÖTELENİYORUZ?

İl Genel Meclisi (İGM), son toplantısında AK Parti Doğanyurt İGM üyesi Hamdi Cesur, Şenpazar ile Doğanyurt arasındaki yolun 5 yıldır neden yapılmadığını sordu.

08 Aralık 2018 Cumartesi 09:33
İGM üyesi Hamdi Cesur  5 YILDIR NEDEN ÖTELENİYORUZ?
 

İl Genel Meclisi (İGM), son toplantısında AK Parti Doğanyurt İGM üyesi Hamdi Cesur, Şenpazar ile Doğanyurt arasındaki yolun 5 yıldır neden yapılmadığını sordu.

“DOĞANYURT’UN İL MERKEZİNE DİREKT OLARAK BAĞLANTISI YOK”

Hamdi Cesur, yaptığı açıklamada, “2014 yılında ihale olan ve Şenpazar’dan başlayıp Maden, Çömlektepe, Köfünambarı köylerinden geçerek Doğanyurt’a uzanan yolun halen daha yapılamaması düşündürücüdür. Kastamonu’da sadece Doğanyurt’un il merkezine direkt olarak bağlantısı yok. Bu yıl 2014’te ihale edildikten sonra ne hikmetse ihale iptal oldu. Genel Sekreter Zafer Karahasan bize bu yolun menfez yüzünden iptal olduğunu söyledi. Çeşitli toplantılarda ‘Bir muhtar beni şikayet etti. Bu sebeple bu yol kaldı’ diye konuştu. Ancak işin aslına bakıldığında ihalenin iptal tutanağında farklı ifadeler yazıyor. Yolun ham olması ve serilen malzemeyi yutması sebebiyle iptal edildiği yazıyor. O zamandan günümüze kadar hiçbir çalışma yapılmadı. Bende buradan soruyorum 2014 yılında neden bu yolu ihale ettiniz? O zaman ihale ettiniz olmadı, peki 5 yıldır neden üzerine hiçbir şey koyamadınız? Doğanyurt halkının seçtiği bir insan olarak, defalarca muhtarlar ve vatandaşlar tarafından konuyla ilgili aranıyorum. Halk ‘Doğanyurt’un işadamları bu yolun yapılmasını engelliyorlar’ diyor. Ticarette düşüş olacağı gerekçesiyle engellediği söyleniyor. Bu yol açıldığında bölge halkının Azdavay’a ya da Kastamonu’ya gideceği yönünde bir algı var.

“SİYASET Mİ ENGELLİYOR?”

Bu yolun tamamı 51 kilometreden oluşuyor. Ben açıklamamda şunu soruyorum. Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Özel İdare Köy Hizmetlerispor’a yılda 5-10 milyon lira para buluyorsunuz da neden bir ilçenin yolunu yapmaya para bulunmuyor? 5 yıldır neden öteleniyoruz? Bunun altında başka bir konu mu var? Gerçekten ilçenin işadamları mı bunu engelliyor? Siyaset mi engelliyor? Bunları öğrenmek istiyorum. Bu konuyla ilgili de Meclis’te sözlü önergemi verdim.

“AÇIKLAMA YAPSINLAR”

Valilik böyle bir durumun olmadığını belirtti ancak ben kesinlikle olduğunu söylüyorum. Özellikle de yaz aylarında sıkıntı çok büyük. Gelsinler ben bu köyleri tek tek gezdireyim. Karaman, Mescit, Küçüktepe, Düzyayla bu köylerden bazıları. Orada insanlar çamurun içerisinde debelenirken, mücadele ederken Özel İdare’nin bir futbol takımına para bulması ya da Yurdun Tepe’de kayak merkezi açmak ne kadar mantıklı? Benim köylüm, vatandaşım hastaneye gelemiyor. Örneğin önceki gün benim babam arabayla köyünden çıkamadı. Buradan sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Ben Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İl Genel Meclisi üyesiyim. Cumhurbaşkanımız yetkililere ‘Benim Meclis üyemin dahi yolunu yapamazken, futbol mu oynatıyorsunuz?’ diye soracaktır. Normal olmayan şeyler var bu Kastamonu’da. Bize açıklama yapsınlar. Hangi sebeple bu yolu yapmadılar bize bunları açıklasınlar. Dönemin Milletvekili Murat Demir de bu yolla ilgili olarak ilçede yaptığı ziyaretlerde bu yolun yapılacağı üzerine söz vermişti. Ancak hiçbir gelişme olmadı. Bize açıklamasını yapsınlar” dedi. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV