Müzik indir

28 Eylül 2020 Pazartesi

İGM, Şubat ayı toplantıları sona erdi

İl Genel Meclisi (İGM), Şubat ayı toplantılarını son oturumla bitirdi. Gündemde İl Özel İdaresi laboratuvarında yapılacak olan toprak, sulama suyu ve içme suyu analizlerinin ücret tarifesinin belirlenmesi, Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu ve İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu gündem de yer aldı.

08 Şubat 2020 Cumartesi 13:09
 İGM, Şubat ayı toplantıları sona erdi
 

İl Genel Meclisi (İGM), Şubat ayı toplantılarını son oturumla bitirdi. Gündemde İl Özel İdaresi laboratuvarında yapılacak olan toprak, sulama suyu ve içme suyu analizlerinin ücret tarifesinin belirlenmesi, Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu,  Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu ve  İmar ve Bayındırlık Komisyonu  raporu gündem de yer aldı.

Gündemin il maddesini İl Özel İdaresi laboratuvarında yapılacak olan toprak, sulama suyu ve içme suyu analizlerinin ücret tarifesinin belirlenmesi oluşturdu. 2019 yılında laboratuvarda yapılan çalışmalardan 29 bin 490 TL gelir elde edildiği, aynı zamanda laboratuvarın 64 bin 956 TL gideri olduğu ve laboratuvarın 35 bin TL civarında zarar ettiğinden bu zararın kapatılması için toprak verimliliği analizinin 25 TL olarak belirlenmesi, görüşüldü. Ayrıca diğer analizlerin aynı fiyatta kalması teklif edildi.  

Yapılan görüşmeler sonucunda AK Parti İGM Grup Başkanı Mehmet Butur, toprak verimliliği analiz sayısının arttırılmasının tarım için önemli olduğunu ifade ederek analiz ücretlerine zam yapılmasını talep etti. Analiz ücretlerinin 22 TL olması kabul edildi.

Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu raporu diğer gündem maddesi oldu. Görüşülen su tahsisleri raporu kabul edildi.

Gündemdeki, eğitim kurumlarının engelli öğrencilere uygunluğu hakkında hazırlanan Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu raporu da meclisin bilgisine sunuldu.

İGM’nin son gündem maddesini İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu oluşturdu. Raporda Araç İğdir köyü imar planlarında revizyon yapılmasının uygun olduğu belirtildi. Görüşülen rapor İl Özel İdaresi’ne sevk edildi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV