banner38

banner46

banner47

27 Mayıs 2020 Çarşamba

-İGM, olağanüstü toplandı

İl Genel Meclisi (İGM) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdiği Olağanüstü Toplantıyla 18 gündem maddesini görüştü. 3 buçuk saat süren toplantıda; komisyon raporları, İl Özel İdaresinin teklifleri, İhtisas Komisyonu ile İl Encümeni seçimleri yapıldı.

16 Mayıs 2020 Cumartesi 14:44
-İGM, olağanüstü toplandı
 

İl Genel Meclisi (İGM) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdiği Olağanüstü Toplantıyla 18 gündem maddesini görüştü. 3 buçuk saat süren toplantıda; komisyon raporları, İl Özel İdaresinin teklifleri, İhtisas Komisyonu ile İl Encümeni seçimleri yapıldı.

Sosyal mesafe kurallarına uygun ve maskeli gerçekleşen toplantının ilk maddesinde 2019 yılı kesin hesaplarının görüşülmesi yer aldı. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan kesin hesap cetveli kabul edildi.

KOMİSYONU ÜYELERİ BELİRLENDİ

İGM’nin 2’inci maddesini İhtisas Komisyonu seçimleri oluşturdu. Kapalı zarf usulü yapılan seçimlere göre;

Plan ve Bütçe Komisyonu’na; Güray Parçal, Kamil Sarı, Erkan Kürekçi, Kazım Gül, Harun Şahin, Seyhun Yılmazer,

İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na; Mustafa Özcan, Uğur Aydın, Abdülselam Kızılca, Hüseyin Örü, İlhan Bozahmetoğlu, İsmail Göksel,

Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’na; Mevlüt Kaplan, Vefa Yaşar, Turan Özşiray, Abdullah Uçar, Sadık Küçükgüzel,

Çevre ve Sağlık Komisyonu’na; Celal Şen, Hüsnü Yılmaz, Mehmet Apayadın, İzzet Kabuloğlu ve Salih Hünal,

Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyonu’na; Reşat Dinler, Ali Kaya, Mustafa Canbaz,

Hukuk İşleri Komisyonu’na; Turan Özşiray, Şerafettin Çiçek, Yavuz Gök,

Gençlik, Spor ve Turizm Komisyonu’na; Mustafa Kartal, Süleyman Yazkan, Kazım Demir,

Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu’na; Mehmet Arif Özdemir, Yetkin Köseoğlu, Hüsnü Dıngıloğlu,

Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) Komisyonu’na; Mustafa Kalınçıldır, Hayrettin Erol ve Cihan Çetin,

Esnaf, Sanayi, Ticaret ve Doğal Kaynaklar Komisyonu’na; Fahrettin Cebeci, Nevzat Kocatürk ve Yavuz Gök seçildi.

3 İL ENCÜMENİ SEÇİLDİ

Diğer bir madde de 3 İl Encümenin belirlenmesi görüşüldü. Mehmet Butur, Sadık Yıldız, Süleyman Yörür, Kazım Demir, Abdullah Uçar, İsmail Göksel’in yarıştığı seçimde; Mehmet Butur, Sadık Yıldız ve Süleyman Yörür’ün 25 oy alarak İl Encümeni seçildi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Gündemin 9’uncu maddesini Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyonu’nun raporu oluşturdu. Raporu okuyan AK Parti Grup Başkanı ve Ziraat Odası Başkanı Mehmet Butur, yaban domuzlarına sürek avı düzenlenerek yaban domuzu popülasyonunun azaltılabilmesi gerektiği ve dün itibariyle domuz avının başladığı belirtti. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Ziraat Odası, Avcılar ve Atıcılar Kulüplerinin istişare içinde olduğunun ifade edildiği rapor, Ziraat Odalarına gönderildi.

İGM’nin 13’üncü maddesinde koronavirüs salgını nedeniyle belediyelere, İl Özel İdareleri ve bağlı kuruluşlara ait mülkiyet ve taşınmazların kiralarının 3 ay ertelendiği teklifi yer aldı. Görüşülen teklif kabul edildi.

Kaba işi tamamlanan ve ince işi kalan Site İş Hanı’ndaki otopark, işyerleri ve kafenin satışının yapılması yönündeki teklif gündemin diğer maddesi oldu. İl Özel İdaresinin teklifinde yer alan yerlerin satışının verilmesi, onaylandı.

Tuğçe Yerdelen

Anahtar Kelimeler: -İGMOlağanüstü Toplandı

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV