banner38

Müzik indir

banner46

banner47

09 Temmuz 2020 Perşembe

İGM, Ocak ayı toplantılarına başladı

Ocak ayı toplantılarına başlayan İl Genel Meclisi (İGM), 4 gündem maddesini görüştü. Gündemde İl Özel İdaresi’nin teklifleri yer aldı. Gündemin ilk maddesinde 2020 Yılı Komisyon raporu bedeli görüşüldü. Buna göre komisyon raporunun bedeli 15 TL olarak belirlendi.

07 Ocak 2020 Salı 10:37
 İGM, Ocak ayı toplantılarına başladı
 

Ocak ayı toplantılarına başlayan İl Genel Meclisi (İGM), 4 gündem maddesini görüştü. Gündemde İl Özel İdaresi’nin teklifleri yer aldı. Gündemin ilk maddesinde 2020 Yılı Komisyon raporu bedeli görüşüldü. Buna göre komisyon raporunun bedeli 15 TL olarak belirlendi.

Diğer bir madde ise İGM toplantılarının sesli ve görüntülü kayıtlarının yapılması teklifi oldu. İlgili madde oy birliğiyle kabul edildi.

Azdavay’a bağlı Hıdırlar Köyü Merkez Mahallesi, Başören Köyü Merkez Mahallesi, Çatalzeytin’e bağlı Celaller Köyü Çukurca Mahallesi, Daday’a bağlı Kapalı Köyü Merkez Mahalle Bağlısı Ören Parçası, İnebolu-Uluyol Köyü Merkez Mahallesi, Özbaşı Köyü, Kayaaltı Mahalleleri, Doğanören Köyü Merkez Mahallelerini sıhhi ve yeterli içme suyuna kavuşturabilmek amacıyla isale edilecek ihtilafsız tahsis kararları alınması hakkındaki teklifin yer aldığı madde Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu’na sevk edildi.

Gündemin son maddesinde ise Araç’a bağlı Okluk Köyü Kışla, Mamatlar ve Bakılacak Mahalleleri, Tosya’ya bağlı Çaybaşı Köyü Camili Mahallesi, Çakırlar Köyü Kıran Mahalleleri sıhhi ve yeterli içme suyuna kavuşturmak amacıyla karar alınması yönündeki teklif Esnaf, Sanayi, Ticaret ve Doğal Kaynakları Koruma Komisyonu’na gönderildi.

“TÜRKİYE ÇAPINDA 680 KİŞİ KATILDI”

İGM Başkanı Güray Parçal, toplantı sonrası söz alarak, yıl içinde İGM Üyelerinin katıldıkları çalıştay, kamp ve seminerlere yönelik eleştirileri değerlendirdi. Parçal, “Aralık ayı içerisinde İGM tatildeydi. Bu süreçte İGM Üyeleri Derneği’nin yapmış olduğu bir seminer programı oldu. Bu seminer programına ilimizden 30 arkadaşımız katıldı. Türkiye çapında da 680 kişi katıldı. Siyasi parti gözetmeksizin iller arası diyaloglar açısından da çok verimli bir toplantı oldu. Buraya Süleyman Soylu Bakanımızda katıldı. İl Özel İdaresi’nin sorunlarıyla ilgili ve İl Özel İdaresi’nin kalktığı illerdeki sıkıntılar hakkında bir çalıştay gerçekleştirildi. Özel İdaresi’nin diğer illerde kalkmasının artık mümkün olmadığına dair bir görüş ortaya çıktı.

“BURADA KİMSE TATİLE GİTMEDİ”

‘İGM üyeleri tatilde, bunu Özel İdare ödemiştir. Oh gel keyfim, gel’ şeklinde bir yazı yazıldı. Burada kimse tatile gitmedi. Orada da İçişleri Bakanımızla çok güzel diyaloglar oldu. Bazı sıkıntılarımızı dile getirme şansımız oldu. İGM üyelerinin itibarini zedelemek çok basit olmamalı. Burada sonuçta ilçelerden seçilmiş gelmiş, ilçelerinin milletvekilleri gibi ilçelerinin sıkıntılarıyla ilgileniyorlar. ‘Birde sınav olursa, birde sınavdan çakarlarsa’ diye de yazmış. Mustafa Afacan yazmış. Kendisi toplantıya gelmiyor ki. Burada ne olduğunu bilmiyor. Ne konuşulduğunu bilmiyor. Kastamonu’nun köyleri ile bir alakası yok. Arkadaş zaten her şeyde uzman. O kadar iyi biliyorsan, kardeşim sahaya ineceksin. Biz hepimiz sahadayız. Biz siyaset yapıyoruz. O kadar meraklıysa, seçime girsin kazansın. Görelim onunda boyunun ölçüsünü. Oturduğu yerden ahkam kesmekle olmuyor. Bu kadar insanı töhmet altında bırakamaz ki. O kadar Özel İdare kendi çalışanlarını seminere yolluyor da, burada 45 tane İGM üyelerini yollayamayacak. Çok verimli bir toplantı oldu. Bir tane siyasi tartışma olmadı. Herkes görüş alışverişinde bulundu. Bir incelesin, ondan sonra yorum yapsın. Bütün İGM üyeleri töhmet altında kaldığı için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım” dedi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV