İGM'de Kızılağaç gündemi

İl Genel Meclisi Eylül Ayı olağan toplantılarının 3'ncü birleşimi gerçekleştirildi

İGM'de Kızılağaç gündemi

İl Genel Meclisi Eylül Ayı olağan toplantılarının 3'ncü birleşimi gerçekleştirildi. 2 gündem maddesinin yer aldığı meclisin ilk gündem maddesinde, son çıkan imar yönetmeliği gereği köy yerleşik alan sınırları içindeki inşaat çekme mesafelerine arazi yapısına göre yeniden belirlenmek üzere araştırma yapılabilmesi ile ilgili hazırlanan İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu ile konu hakkında İl Özel İdaresinin ilgili teklifi görüşüldü. Söz konusu rapor ve teklif meclisin oybirliğiyle kabul edildi.

CEBECİ; “SELİN BU KADAR AĞIR GEÇMESİNİN SEBEBİ, ÇAYIN İÇERİSİNDEKİ AĞAÇLARDIR''

AK Parti Azdavay İGM Üyesi Fahrettin Cebeci, meclisteki konuşmasında dere yataklarındaki kızılağaçlara vurgu yaptı. Cebeci, yaptığı konuşmada;  “Dere yataklarındaki kızılağaçların tamamının kesilip, vatandaşlara gerekirse bedava verilerek kesip çıkarılması konuşulmuş. Orman Bakanlığımıza da bu konu iletildi. En kısa zamanda çay yataklarında bulunan kızılağaçların gerekirse köy muhtarlıklarına bağış yapılarak temizlenmesi gerekiyor. İlçelerimizi en fazla mağdur eden konu bu ağaçlar. Taşlar, bu kızılağaçların kabuklarını sanki çalışılmış gibi soymuş. Selin bu kadar ağır geçmesinin sebebi, çayın içerisindeki ağaçlardır. Kendi ilçemizdeki orman müdürlükleriyle de iletişime geçtik. Bu ağaçların bir an önce kesilmesi gerekiyor” dedi.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ÖZEL İDAREYE BEDELSİZ ARAÇ DEVRİ

Gündemin ikinci maddesinde ise merkez dahil ilçelerdeki şantiyelere gidiş-gelişlerde İl Özel İdaresi servis araçlarının yetersiz kalması nedeniyle ulaşım ve hizmetlerde sorunlar yaşandığı ve bu sebeple araç ihtiyacının karşılanması için Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü envanterinde bulunan aracın, İl Özel İdaresine bedelsiz olarak devredilmesi hakkındaki teklif görüşüldü. Söz konusu teklif meclisin oylamasına sunularak oy birliğiyle kabul edildi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER