banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Nisan 2019 Cuma

İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı MECLİSİN TAŞINMASI, BİZLERİ VATANDAŞLARDAN UZAKLAŞTIRACAK

Eylül ayı İl Genel Meclisi (İGM), dünkü oturumda komisyon raporları, yer tahsisi ve performans planını görüştü.

Aciksoz Haber -->
07 Eylül 2018 Cuma 10:21
İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı  MECLİSİN TAŞINMASI, BİZLERİ  VATANDAŞLARDAN UZAKLAŞTIRACAK

Eylül ayı İl Genel Meclisi (İGM), dünkü oturumda komisyon raporları, yer tahsisi ve performans planını görüştü.

Gündemin ilk maddesini ise İGM’nin yıkılarak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yerleşkesi içine yapılacak, yeni binaya taşıması yer aldı. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından oluşturulan raporda binanın depreme dayanıksız olduğundan ve şehrin siluetini bozduğundan dolayı mevcut İGM binasının yıkılmasının doğru bir karar olduğu ifade edildi. Raporda projenin 2018 yılı içerisinde hazırlanmasının ve 2019 yılı yatırım programına alınmasının uygun olacağı ifade edildi.

ÇIVGIN: ŞAHSEN BUNA KARŞIYIM

 İYİ Parti İGM üyesi Mehmet Çıvgın, rapor hakkında konuşarak, “Meclisimizin üzerinde durduğu Site İş Hanı var. Buranın bir katının İl Genel Meclisi olması yönünde görüşlerimiz oldu. Şehir merkezinde bir meclis binası olması yönünde de görüşlerimizi belirttik. Ben şahsen buna karşıyım. Merkezdeki bir binanın genel sekreterin isteği üzerine, yerleşke içine taşınmasına karşıyım” dedi.

KAYIKCI: İL ÖZEL İDARESİ BİNASI DEPREME DAYANIKLI MI?

“Şehrin siluetini bozan bir tek burası mı kaldı?” diyen İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı ise, “İl Özel İdaresi binası depreme dayanıklı mı? Biz bu konu hakkında birkaç seçenek sunmuştuk. İGM’nin merkezde olmasının doğru olacağını belirtmiştik. İl Özel İdaresi yerleşkesi içine yapılacak bir binaya meclisin taşınması, bizleri vatandaştan uzaklaştıracağını ve bürokrasiye yaklaştıracağını düşünüyorum”  ifadelerini kullandı.

Gündemin diğer maddesinde ise Plan ve Bütçe Komisyonu raporu meclisle paylaşıldı. Raporda, kurumların kendi yatırımlarını denetlemesi hakkında araştırma yer aldı. Denetimlerin daha sağlıklı olabilmesi için yeterli düzeyde teknik personelin istihdam edilmesi gerektiği raporda ifade edildi.

Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu raporu da görüşülen gündem maddeleri arasında yer aldı. Raporda bakıma muhtaç kişilere destek olanlara eğitim verilmesi ve açılacak kurslar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Gündemin son maddesinde ise Kaya Mezarlığı’nın çevre düzenlenmesi oldu. Çevre düzenlemesi için 3 adet parselin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsisi de oy birliği ile kabul edildi.

YAVUZ: UZAK İLÇELERİN TAMAMEN UNUTULDUĞUNU GÖZLEMLEDİK

Gündem dışı söz alan AK Parti Doğanyurt İGM üyesi Hüseyin Yavuz, “İlimizde daha önce bir performans planı oluşturduk. İlçelerdeki 1’inci kat, stabilize ve asfalt statüsüne giremeyecek yolların bildirilmesi istendi, aynı zamanda bu yollarında 3 yıl içerisinde yapılması yönünde bir program yapıldı. Birim fiyatlarından dolayı ilçemizdeki çalışmalar ertelendi. Birçok ilçemizde işlerin tamamlandığını gördük ama uzak olan ilçelerin tamamen unutulduğunu gözlemledik” ifadelerini kullandı.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV