banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
17 Şubat 2019 Pazar

İGM Başkanı Mehmet Kayıkçı Boş işlerle uğraştık

İl Genel Meclisi (İGM) Ağustos ayı toplantıları sona erdi. Toplantıda konuşan İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı, “Yol Yönetmeliği’ni çıkaramadık. Çıkarmak için ben bütün gücümle uğraştım ama bürokrasiyi aşamadık” dedi.

06 Ağustos 2018 Pazartesi 09:16
İGM Başkanı Mehmet Kayıkçı  Boş işlerle uğraştık

İl Genel Meclisi (İGM) Ağustos ayı toplantıları sona erdi. Toplantıda konuşan İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı, “Yol Yönetmeliği’ni çıkaramadık. Çıkarmak için ben bütün gücümle uğraştım ama bürokrasiyi aşamadık” dedi.

“BU ARAZİYİ SATSAYDIK NE YAPACAKTIK?

Kastamonu 2.Organize Sanayi Bölgesi için Halk Bankası’nda kullanılması planlanan 3 milyon 500 bin TL’lik kredi için İl Özel İdaresi’nin bazı taşınmazlarının ipotek verilmesi İGM gündemine taşındı.

İpotek olarak verilmesi planlanan arazinin iki ay önce satışa çıkartılığını ifade eden Kayıkçı şunları söyledi;

“Bundan iki ay önce bu arsayı satıyorduk. Satış kararı buraya geldi. Bazı arkadaşlarımızın reddi vardı, çoğunluk da kabul etti. Bu araziyi satsaydık bugün ne yapacaktık? Özel İdare’nin, devletin, mülklerinin elinde durması, kamuda kalmasının faydalarını iki ay sonra görmüş olduk. O gün el kaldıran arkadaşlarımızın hepsinin kararına saygı duyuyorum. İki ay önce buraları satsaydık bugün OSB gibi bir yeri konuşamıyorduk, tıkanmıştı” dedi.

AYDIN:İŞİ KENDİMİZ DENETLEMEMELİYİZ

Sözlü önergeler kısmında ise Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclisi Üyesi Uğur Aydın, şunları belirtti: “Yapılan işlerin iyiliği ya da meteliksizliği noktasında sorular geliyor. Belediyeler bu işi bir şekilde çözmeye başladı, özel yapı denetim şirketlerine havale ettiler sorumluluk ş yapı denetimde. Biz de kendi yaptığımız işi kendimiz denetlememeliyiz. Yaptığımız işi başkası denetlemeli. Özel bir firma denetleme yaparsa yapılan işin kalitesi yükselir çünkü bazı noktalara göz yumulmaz. Bizim teknik boyutta eksikliğimiz var. Bu eksikliği bir şekilde tamamlamamız lazım.”

KAYIKCI: NE KADAR UYGULANABİLİR BİLMİYORUM

İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı’da Aydın’ı destekler ifadeler kullanarak: “Özellikle kendi kurumumuzda, kaynakların düzgün kullanılması gereken bir kurumda bu sistemin olabileceğini düşünüyorum. Mesela yolları yapalım, yolları denetleyecek firmayla anlaşalım, denetlesinler. Bu köklü bir değişikliğe neden olacaktır. Bu ne kadar uygulanabilir bilmiyorum.

“BOŞ İŞLERLE UĞRAŞTIK”

Üzerinde durduğumuz Yol Yönetmeliği’ni çıkaramadık, başaramadık. Çıkarmak için ben bütün gücümle uğraştım ama bürokrasiyi aşamadık. Böyle bir yönetmelik olmadığı için de, hangi denetim kurulunun hangi standarda göre neyi denetleyeceği soru işareti olarak devam eder. Çok uğraştık. Ama bir arpa boyu yol kat edemedik. Çok boş işlerle uğraştık ama çok önemli işlerde meselelere bizim yaklaştığımız gibi yaklaşan bir ekip göremedik karşımızda. İnşallah bu işleri vebal almadan bitiririz. Bunları söylememiz, bunlar için emek vermemiz bile vebali üzerinden attığımız anlamına geliyor diye düşünüyorum” dedi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV