09 Ağustos 2020 Pazar

İGM Başkanı Güray Parçal YURDUN TEPE 12 OCAK’TA AÇILIYOR

Ocak ayı İl Genel Meclisi (İGM) Toplantısı öncesi, AK Parti İl Başkanlığında yapılan Grup Toplantısında konuşan İGM Başkanı Güray Parçal, 2020 yılında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

07 Ocak 2020 Salı 11:03
İGM Başkanı Güray Parçal  YURDUN TEPE 12 OCAK’TA AÇILIYOR
 

Ocak ayı İl Genel Meclisi (İGM) Toplantısı öncesi, AK Parti İl Başkanlığında yapılan Grup Toplantısında konuşan İGM Başkanı Güray Parçal, 2020 yılında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Hizmet-İş Sendikası Kastamonu İl Başkanı Mustafa Çağlı, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün Ankara’da yapılan bir toplantıya katıldığı için, Grup Toplantısına katılamadığını söyledi. Ardından Çağlı, Grup Toplantısında konuşmak üzere İGM Güray Parçal’a sözü bıraktı.

“HAKKEDİŞLERİN VE ALACAKLARIN YÜZDE 90’I ÖDENDİ”

2020 yılı vatana, millete ve Kastamonu’ya hayırlar getirmesini temenni eden İGM Başkanı Güray Parçal, “İl Özel İdaresiyle birlikte Kastamonu’muza verimli çalışmalar yapmayı diliyoruz. Parasal anlamda ve okullarımızın bitmesi açısından verimli yıl oldu. Bakan Yardımcımız Mustafa Safran, Milli Eğitime büyük yardımlar yaptı. Müteahhitlerimize hakkedişlerini ve alacaklarının yüzde 90’ı ödendi.  Cumhurbaşkanlığımızdan 1 Milyon TL ödenek geldi. Karabük, Çankırı ve Kastamonu’nun aldığımız ödenek, girişim açısından çok iyi oldu. Enerji Bakanlığımızdan ise bitüm alımıyla ilgili uğraşlarımız oldu. Bin ton alacağımızı düşünürken, 300 ton hibe onayımız çıktı. Cumhurbaşkanlığımızdan, KÖYDES ödenekleri haricinde yüksek bir para almak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.

600 ÇÖP KONTEYNIRI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yapılan toplantılar öncesinde bazı hibeler aldık. Bunların sonuçları oluşmaya başladı. Yaklaşık 600 çöp konteynırı hibe olarak almıştık. Yarısı teslim edildi, diğer yarısı da 20 gün içinde teslim edilecek. Vidanjör talebim olmuştu ve vidanjörde 10 gün içinde gelecek. 2020 yılında KÖYDES ödenekleri, 2019 yılıyla aynı olacak.  Yollarla ilgili para almak için Cumhurbaşkanlığıyla uğraşlarımız devam ediyor.

“ÜÇ BAKANIN AÇILIŞA KATILMASI BEKLENİYOR”

Kültür Bakanlığı’ndan, Yurdun Tepeyle ilgili 20 Milyon TL para almıştık. 2019 yılında ayda 5 Milyon TL olarak bu parayı aktardılar. Yurdun Tepe büyük gayretler sonucunda 12 Ocak’ta açılıyor. Yurdun Tepe'ye alıcı çıkmadı ve Valimiz Yaşar Karadeniz, Genel Sekreterimiz T.Zafer Karahasan ile görüşerek iktisadi işletme kurulmasına karar verdi. İGM’de iktisadi işletme kurulması için yetki verdi. 100 Bin TL para aktarımı oldu. Yurdun Tepeyle ilgili hummalı bir çalışma var ve demirbaşlar alındı. Demirbaşların montajları yapılıyor. Sezonluk olarak İl Özel İdaresi’nin çalışanları katkı veriyorlar. Kültür Bakanımız, İçişleri Bakanımız ve Gençlik Spor Bakanımızın açılışa katılması bekleniyor. O programın müzikli olması düşünülüyor. Yurdun Tepe’nin reklamını yapacağız.”

SAFRAN’A TEŞEKKÜR

Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Mustafa Safran’ın verdiği desteğe teşekkürlerini ileten Parçal, Safran’ın adını bir okula vermek istediklerini ifade etti. Parçal, “Safran’a 5-10 Bin TL tutarında okul ihtiyaçlarının listesini ilettik. İsteklerimizin bir kısmı ulaştı. Ne getirsek bizim için kar. İl Özel İdaresi’nin çalışmalarından gereken denetimi de muhalefetiyle iktidarıyla hep birlikte yapacağız inşallah” şeklinde konuştu.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV