Hz. Pir Camii İmam Hatibi Mehmet Çiftçi emekli oldu

Hazreti Pir Camii İmam Hatibi Mehmet Çiftçi’nin emekli olması nedeniyle veda programı düzenlendi.

Hz. Pir Camii İmam Hatibi Mehmet Çiftçi emekli oldu

 

Hazreti Pir Camii İmam Hatibi Mehmet Çiftçi’nin emekli olması nedeniyle veda programı düzenlendi. 
Elit Düğün Salonu’nda düzenlenen programa Vali Yaşar Karadeniz, Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Diyanet İşleri Başkanlı 2. Daire Başkanı Dr. Muhammed Asar, Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın, ülkemizin ünlü mevlithanlarından Kocatepe Camii Baş İmam Hatibi İsmail Coşar, Hacı Bayram Veli Camii İmam Hatibi Bilal Demir Yürek, İstanbul Bereketzade Camii İmam Hatibi Kasım Yağcıoğlu ile çok sayıda davetli katıldı. 
Programda Vali Yaşar Karadeniz, Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın birer konuşma yaptı. 
Programda duygusal anlar yaşayan Hafız Mehmet Çiftçi, “Beni veda gecemde yalnız koymadınız. Başta Valimiz, Belediye Başkanımız, Diyanet İşleri bürokratımız ülkemizin ünlü mevlithanları değerli büyüklerim, şehrimizin iş adamları ve değişik meslek guruplarında geceme şeref veren kıymetli misafirlerim, her birinizden Allah razı olsun. Bu güzel ve kıymetli davranışınızı ömrüm oldukça unutmayacağım. Ben ukbaya göç edince de hayatta olan evlatlarım bu nazik jestinizi asla unutmayacaklar” dedi. 
Yemekli veda programında daha sonra Mehmet Çiftçi’ye hediye ve palet takdim edildi, ilahiler söylendi, kasideler okundu.
(Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER