Hısımlarından destek isteyen Binali Yıldırım BEN KASTAMONULULARI TANIRIM

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamın da Cuma günü Kastamonu’ya geldi. Kastamonu’da faaliyet gösteren STK’larla bir araya gelen ve gelini Kastamonulu olan Binali Yıldırım, konuşmasına “Sizler benim hısımımsınız” diyerek başladı.

 Hısımlarından destek isteyen Binali Yıldırım BEN KASTAMONULULARI TANIRIM
banner72


AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamın da Cuma günü Kastamonu’ya geldi. Kastamonu’da faaliyet gösteren STK’larla bir araya gelen ve gelini Kastamonulu olan Binali Yıldırım, konuşmasına “Sizler benim hısımımsınız” diyerek başladı.

23 Haziran seçimlerine atıfta bulunan Binali Yıldırım, “1 milyona yakın Kastamonulu, İstanbul'da sandığa gidecek. Buradan hısımlarıma soruyorum, 31 Mart'ta eksik kalan işi 23 Haziran'da tamamlayacak mısınız? 31 Mart'ın hesabını soracak mıyız? Hem de öyle bir soralım ki, daha gıkları çıkmasın. Kastamonu bunu yapar mı? Elbette yapar. Ben Kastamonuluları tanırım” diye konuştu.

“İSTANBUL’DAKİ KASTAMONU BURADAKİNDEN 2 KAT DAHA BÜYÜK”

‘İki Kastamonu var’ diyen Binali Yıldırım, “Biri İstiklal mücadelesinin başladığı Şerife bacıların, Şeyh Şaban-ı Veli'nin Kastamonu’su. Kahramanlıkları ve yiğitlikleri ile kurtuluş mücadelesine damga vuran İstiklal Yolu'ndan cepheye lojistik yapan Kastamonu, diğer Kastamonu ise İstanbul'da en fazla nüfusu olan 2 ilden biri olan Kastamonu. İstanbul’daki Kastamonu buradakinden 2 kat daha büyük. Eğer bir sınıflandırma yaparsak İstanbul'daki büyük Kastamonu olur. İstanbul'da 1 milyona yakın Kastamonulu hemşerimiz var. Dolayısıyla İstanbul için üreten, çalışan illerimizin başında Kastamonu geliyor” diye konuştu.

“SAHİP ÇIKAMADIK, BUNUN İÇİN KUSURA BAKMAYIN”

23 Haziran’da İstanbul’da tekrarlanacak olan seçimlere atıfta bulunan Yıldırım, “Esasında 31 Mart’ta yurdun her köşesinde seçimler yapıldı bitti. Ancak İstanbul seçimi ne yazık ki tamamlanamadı. Ananızın ak sütü gibi helal oyları sandıkta attınız, ama sayılırken sizin oylarınıza yeterince sahip çıkamadık, bunun için kusura bakmayın. Oylar sandıkta hiç edildi. Bizim oylar başka yere yazıldı. Geçerli oylar iptale atıldı, oy kullanmaması gerekenler oy kullandı. Sandık başında olmaması gerekenler bulundu. Hatta rahmeti rahmana kavuşanlar adına bile oy kullanıldı. Yani aklınıza gelen her türlü şaibe, yolsuzluk yaşandı. İşte bu şartlar altında bizim talebimiz ve isteğimiz bu seçimlerin yenilenmemesi, oyların tamamının sayılması yönünde oldu. Çünkü 8,5 milyon insanın burada hiçbir kabahati yok. Tamamen görevlilerin kanunlara aykırı belirlenmesi ve sayımda yaşanan yolsuzluklar. Oyların sadece yüzde 10'unu saydık. Aradaki fark 16 bin azaldı. 29 binden 13 bine düştü. Demek ki bir yüzde 10'unu daha saysak sonuç değişecek. Hele hele yüzde 80 saysak açık ara seçim bizim lehimize dönecek. Bunu bilmek için müneccim olmaya gerek yok. Onun için biz seçim kuruluna müracaat ettik. Şaibeyi ortadan kaldıralım, oyların tamamını sayalım. Böylece herkes hakkına razı olsun. 8,5 milyon oy veren İstanbullunun içi rahat olsun diye. Ne yazık ki CHP buna şiddetle karşı çıktı. 5 dakika içinde dilekçe verip bu talebimizi reddettirdiler. Daha sonra CHP adayına soruyorlar, oyların sayılmasına neden karşı çıktınız diye pişkin pişkin cevap veriyor karşı çıkmadık diye. Bunları artık İstanbulluların ferasetine bırakıyorum. Biz, hiçbir zaman hakkımız olmayan bir makamın peşinde olmadık” şeklinde konuştu.

“İSTANBUL TÜRKİYE’NİN ÖZETİ”

Ulaştırma Bakanlığı döneminde Kastamonu'ya önemli yatırımlar yapıldığını söyleyen Yıldırım, şunları kaydetti: “Ilgaz kış aylarında geçit vermez ve nice canların yok olmasına neden olurdu. Elhamdülillah artık böyle bir sorun yok. 2 tünelle deldik geçtik. Sadece Ilgaz’ı mı, Türkiye'de yaptığımız tünelleri uç uca koyarsanız İstanbul'dan Kastamonu'ya tünel olur. Ama muhalefetin yalanlarının uzunluğu daha fazla. Edirne’den Kars'a kadar gider. Onlarla yarışamayız.”

23 Haziran’da İstanbul’un geleceğinin belirleneceğine dikkati çeken Binali Yıldırım, “İstanbul Türkiye’nin özeti. 80 vilayetin bir arada yaşadığı adeta bir ebru, rengarenk. Ülkemizin her köşesini, rengini, kokusunu, İstanbul'da görebilirsiniz. İstanbul’un zenginliği bu. İşte bu şehrin geleceğinin nasıl olacağına siz karar vereceksiniz. 94 öncesi bir İstanbul mu bizi bekliyor yoksa akıllı şehir İstanbul mu bizi bekliyor? Buna siz karar vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, göreve geldiği taktirde yapmayı planladığı projeleri hakkında da açıklamalarda bulundu.

“BENİM TERCİHİM PROGRAMIN BİR

KANAL YERİNE STÜDYODA YAPILMASI”
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile yapılması planlanan program ile ilgili de, "Benim tercihim herhangi bir kanal yerine bir stüdyoda programın yapılması. İsteyen bütün kanalların bu programı İstanbullulara, vatandaşlara duyurması daha doğru" dedi.

Konuşmasının ardından AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Yıldırım’a hediye takdiminde bulundu. (iha)
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER