'Hiçbir siyasi ayrım olmadı'

İl Genel Meclisi Ağustos ayı olağan toplantıları başladı. Güray Parçal Başkanlığı’nda gerçekleştirilen İGM Ağustos ayı birinci birleşiminde 2 madde görüşüldü

İl Genel Meclisi Ağustos ayı olağan toplantıları başladı. Güray Parçal Başkanlığı’nda gerçekleştirilen İGM Ağustos ayı birinci birleşiminde 2 madde görüşüldü.

Toplantı öncesinde Kastamonu’da yaşanan sel afeti hakkında açıklamalarda bulunan İGM Başkanı Güray Parçal, Bozkurt ilçesi başta olmak üzere sel afetinden etkilenen bölgede, devletin tüm kurumlarıyla birlikte var gücüyle çalıştığının önemli bir örneği olduğunu söyledi. Bölgemizde yaşanan sel felaketi ile ilgili konuşan Parçal, “Bozkurt en ağırı olmak üzere Abana, Çatalzeytin, Azdavay, Küre, Devrekani’nin bir kısım köylerinde afet felaketi yaşandı. Afet felaketinde kayıp vatandaşlar aranıyor, vefat eden vatandaşlarımız var. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyoruz. En kısa zamanda da kayıpların bulunması için temennilerimizi iletiyoruz. İlk başta Azdavay’da başladı, Azdavay’a geçmiş olsun derken Bozkurt ve Abana çok ağır etkilendi. Şu anda yaralar sarılmaya başlandı. İlk günden itibaren Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla bakanlarımız sürekli sahadalardı. İşleyiş açısından İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum hiç sahadan ayrılmadı. Özle İdarelerin bu konuda ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. Tokat, Sivas, Kütahya Afyon, Kırıkkale Karabük Valilerimiz makine ekipmanlarıyla, İçişleri Bakanımızın talimatlarıyla ilçelerde yaraları sarmaya alıştı.  Enerji Bakanımızın talimatlarıyla trafolarımız köylere nakledilerek elektrik sıkıntısı çözülmeye başlandı. Devletimiz burada varlığını birlik ve beraberlik içerisinde çalışmanın örneğini bizlere tam anlamıyla gösterdi. Biz de Bakanlarımızla samimi bir şekilde çalışma imkanımız oldu. Her vatandaşımızın Bakanlarımızla görüşme imkanı oldu, sıkıntılarını anlattılar” dedi.

“BU TÜR ZAMANLAR SİYASET ZAMANI DEĞİL, BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANI”

Hasarlı yollarla ilgili çalışmaların sürdüğünü söyleyen Parçal; “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız her konuda yardımcı olacaklarını söylediler. Bozkurt yolunun genişliği ise 10 metreye çıkacak. Bunun ihalesi kısa zamanda yapılacak ve belli kara noktalarda düzeltilecek. Bunun sözünü de Bakanımız verdi. 1-1,5 ay içerisinde ihalesine çıkacaklarını söylediler. Çalışmalarımızda hiçbir siyasi ayrım olmadı. Meclis olarak birlik ve beraberlik içerisinde çalıştık. Zaten bu tür zamanlar siyaset zamanı değil, birlik ve beraberlik zamanı. Tabii ilk başta söylemler oldu ama onlarda çok karşılık bulmadı. Sonrasında hatalarını da kendilerinin gördüğüne inanıyorum. Türkiye’nin her yerinden yardımlar geldi. Hepsinden Allah razı olsun. Eczacılar Odamız ve eczacılarımızda afet bölgesinde üzerlerine düşeni fazlasıyla yaptılar. Hepsine duyarlı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Yaptıkları bölge için çok önemli bir çalışmaydı. Gözle görülmeyen çok yardımlar var. Onlara da teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Parçal’ın konuşmasının ardından toplantının gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2021, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER