'Hiç kimse bize gelip bakmadı'

11 AĞUSTOS'TAKİ YAĞIŞLARDAN ETKİLENEN TAŞKÖPRÜLÜLER, TEPKİLİ:

'Hiç kimse bize gelip bakmadı'

11 Ağustos'ta başta Bozkurt olmak üzere birçok ilçemizde etkili olan sağanak yağışlar sonrası yaşanan sel afetinin ardından sahil ilçelerimizdeki yaralar kısa süre içerisinde büyük ölçüde sarılırken, Taşköprü'de de selden etkilenen bölgelerdeki vatandaşlar yardım bekliyor.

Yaklaşık 2 ay önceki sel afeti, Taşköprü’nün Koru Yaylasından Çat Deresi ve Hamzaoğlu istikametindeki vadide de büyük hasarlara yol açtı. Selde evi zarar görüp mahsulleri yok olan vatandaşlar, afetin üzerinden 2 ay geçmesine rağmen yetkililerden gerekli yardımı göremediklerini ifade etti.

11 Ağustos’ta yaşanan sel felaketinde son anda eşi ile birlikte evini terke ederek canlarını kurtaran Akçakese Köyü Çatderesi Mahallesi sakinlerinden 70 yaşındaki Hasan Çekici, evinin selde kullanılmaz hale gelmesi nedeniyle yaklaşık 1 ay kardeşinin evinde kaldıklarını fakat bir süredir evlerinin güvenlikli olmamasına rağmen eşi ile evlerinde yaşamaya devam ettiklerini ifade etti.

“HİÇ BİR ŞEYİMİZ KALMADI”

Aynı köyde yaşayan 65 yaşındaki Burhan Çekici ise; “11 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketi bizleri de etkiledi. Bizim de evimiz hasar gördü ve komşularımızın evinde kaldık. 6 aylık mahsulümüz gitti. Korkudan evlerimize giremiyoruz. Tekrar böyle bir şeyin olmasından korkuyoruz. Ya bizi başka bir yere taşısınlar ya da bizim yardımımıza koşsunlar. Her an tetikteyiz. Yukarıdan gelen sel, yön değiştirmeseydi bizler daha çok zarar görecektik. Yetkililerden yardım istiyoruz. Evimiz, bahçelerimiz hepsi gitti. En iyisi evin yanından geçen dere yataklarını düzeltmeleri ya da bizleri başka bir noktaya taşımaları lazım. Bizim hiçbir şeyimiz kalmadı. Az kalsın canımızı da kaybediyorduk. Gece kaçtık canımızı zor kurtardık. Kaçmasaydık kendimiz de suya kapılıp gidiyormuşuz” dedi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER