‘Herkesin devlet adamı olamayacağını gördük’

ABANA BELEDİYE BAŞKANI AKGÜL’ÜN PAYLAŞIMINA TEPKİ GÖSTEREN CHP İL BAŞKANI ERBİLGİN: ‘Herkesin devlet adamı olamayacağını gördük’

‘Herkesin devlet adamı olamayacağını gördük’

CHP İl Başkanlığı, Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül’ün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ilgili Abana Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi. CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ile İl Başkanı Hikmet Erbilgin sert cümlelerle Başkan Akgül’ü hedef aldığı basın açıklamasına CHP Abana İlçe Başkanlığı üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, eşek heykeli ile yan yana olan photoshoplu fotoğrafını “Her eser sahibini anlatır” ifadeleriyle paylaşan ve daha sonra özür dileyerek paylaşımını silen Yunus Akgül’e yüklenen Milletvekili Baltacı; “5 yılda bir seçimler yapılır, belediye başkanı değişir, belediye yönetimi değişir. Mührü alan, mazbatayı alan bu memlekete hizmet etmekle, memleketin çıkarlarını savunmakla sorumludur. Hiç kimse eline aldığı mührün yetkisiyle, oturduğu koltuğun ağırlığıyla bir başka partiye oy verenlere, o partinin liderine, hele ki bu parti Cumhuriyeti kuran partiyse, hele ki bu parti Anadolu topraklarından emperyalistleri atan partiyse, onların karşısında yıkılmamışsa, o partinin liderine hiç kimse hadsizlik edemez, hiç kimse hakaret edemez. Hiç kimse bu partinin yöneticilerini terör örgütleriyle ilişkilendiremez. Bu partinin yöneticilerini terör örgütüyle ilişkilendirenler alçaktır, namussuzdur. Abana’ya gelip ‘ben devlet adamıyım, ben genel müdürlük yaptım, ben bu Abana’ya para bulurum, imkân bulurum’ diyerek Abana’nın oylarını almışlar, iktidar olmuşlar. Ama saraya hizmet ediyorlar. Yunus Akgül yaptığı paylaşımla, en çok Abanalılar’a hakaret etmiştir. Bölücüdür, ayrıştırıcıdır, ötekileştiricidir, saygısızdır ve edepsizlik yapmıştır. Geriye dönüp, ‘yanlışlıkla paylaştım’ diyerek aslında özrü kabahatinden de büyüktür” dedi.

ERBİLGİN: “YANLIŞININ FARKINA VARMASINI ÖNEMSİYORUZ”

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin de, Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Sözgen’i eleştirdiği konuşmasında şunları söyledi; “Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül, Abanalılar’a, ‘devlet adamı, devlette görev yaptı, Abana’ya hizmeti büyük olacaktır’ diye anlatıldı. Ancak devlette görev almış herkesin devlet adamı olamayacağını gördük. Akgül, bu memlekette, şimdinin ana muhalefet partisinin liderine ve inşallah bu ülkenin Cumhurbaşkanı olacak genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hadsiz ve utanmazca, zevzekçe hakaret etmiştir. Kamuoyunda oluşan tepki üzerine sayın belediye başkanı paylaşımını kaldırmış, bunun bir yanlışlık sonucu olduğunu kamuoyuna ifade etmiştir. Evet bunu önemsiyoruz, sayın belediye başkanının yanlışının farkına varmasını önemsiyoruz. Keşke paylaşım yapmadan önce eşine, dostuna bir sorsaydı. Ancak sayın belediye başkanı paylaşımını kaldırmış, ama yardımcısı var bir de ismi Yılmaz Sözgen. Yılmaz Sözgen’in tüm paylaşımlarına baktım. Tüm paylaşımlar tam bir trol kafasıyla, arsızca ve iftira atan paylaşımlardır. Yılmaz Sözgen’e aklını başına toplamasını tavsiye ediyorum. Abana Belediye Başkanı gerçekten Abana’nın belediye başkanıysa o yardımcısına gerekli uyarıyı yapmasını tavsiye ediyorum. Eğer bu ilçede bir kaymakam varsa, eğer bu ilde bir vali varsa, bu ili ve ilçeyi el birliği ile yönetmek ve kutuplaşmanın önüne geçilmek isteniyorsa, o belediye başkan yardımcısını uyarmasını tavsiye ediyorum.” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER