banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

Her işsizin bir danışmanı var

Her işsizin bir danışmanı var

13 Temmuz 2012 Cuma 09:46
Her işsizin bir danışmanı var
Her işsizin bir danışmanı var
 
İŞKUR İl Müdürü Adnan Arslan, kurumlarına müracaat eden bir işsizin kayıt işlemlerini yapan kişinin otomatikman o kişinin danışmanı olduğunu, danışmanın da kişinin işe yerleşinceye kadar onunla ilgili uygun işleri takip edip davette bulunduğunu söyledi.
Arslan, iş aramak için müracaat eden her vatandaşa alternatif bir iş imkanı sunduklarının altını çizdi.
“DANIŞMAN KADROSU GÜÇLENDİ”
Yeniden yapılanma süreci içerisinde, Çalıma Bakanlığı Bölge Müdürlükleri’nin kapatılması ve bu müdürlüklerin yaptıkları görevlerin Çalışma ve İş Kurumu’na devrinden sonra iş hacimlerinin ve sorumluluklarının biraz daha arttığına işaret eden Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu kapsamda sadece iş gücü piyasasıyla ilgili eleman temini, iş gücü yetiştirme projeleri, toplum yararına yetiştirme projeleri, diğer işbaşı eğitim projeleri ve işe yerleştirme hizmetlerini dışında, çalışma hayatıyla ilgili diğer hususlarla ilgili görevler üstlenmiş olduk. Dolayısıyla iş yükü il bazında biraz daha fazlalaştı. Ancak bununla ilgili bakanlığımızın aldığı tedbirler doğrultusunda eleman sayımızda da önemli artışlar oldu. Bu anlamda iş arayanlara ve iş verenlere daha hızlı bir şekilde hizmet sunabilmek için iş danışmanlığı sistemi güçlendirildi. Daha önce az sayıda iş danışmanıyla çalışırken, müdürlüğümüze 7 iş danışmanı atanması suretiyle hizmetlerin daha hızlanması, daha amacına uygun yerinde gerçekleştirilmesi sağlandı. Bu iş danışmanı arkadaşlarımız 3 ay süreyle üniversitelerde eğitim almışlardı. Göreve başladıktan sonra bu arkadaşlarımız hizmet içi eğitimlerle bilgilendirildiler.”
“İŞÇİ İHTİYAÇLARINI ÖĞRENDİK”
Şu ana kadar ilimizde 10 ve üzeri işçi çalıştıran hatta ilçelerde 5 ve üzerinde işçi çalıştıran tüm işyerleri ziyaret edilerek işçi ihtiyaçlarının tespit edildiğini de ifade eden İŞKUR Müdürü Adnan Arslan, tespit ettikleri işçi ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmaların devam ettiğini, iş arayan vatandaşlara alternatif iş imkanları sunduklarını kaydetti.
“İNTERNETTEN KAYIT YAPILIR”
İnternet sitelerinden vatandaşların kendi kayıtlarını kendilerinin yapabileceğine de işaret eden Arslan, “Hatta vatandaşlarımız internetten açık işlerle ilgili bilgi alabilirler. Bu, kurumun hızlı hizmet verme anlamındaki önemli bir unsurdur” diye konuştu.
Özkan TOKMAKOĞLU

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV