'Her gün bir kadının öldürülmesi vahim'

Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, 2021 yılı içerisinde 65 günlük süreçte 67 kadının katledildiğini belirterek, her gün bir kadının öldürülmesinin vahim bir durum olduğunu söyledi

 'Her gün bir kadının öldürülmesi vahim'

 

VALİ YARDIMCISI KILIÇARSLAN:

 'Her gün bir kadının öldürülmesi vahim'

Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, 2021 yılı içerisinde 65 günlük süreçte 67 kadının katledildiğini belirterek, her gün bir kadının öldürülmesinin vahim bir durum olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan Mercan Seferberliği kapsamında ‘Mercan Hatıra Ormanı’ oluşturuldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan Mercan Hatıra Ormanına kadınların da katılımıyla 100 fidan dikildi. Merkez Bahadır köyü sınırlarında oluşturulan Mercan Hatıra Ormanı törenine katılan Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, “8 Mart Emekçi Kadın Günü bugün. Bu vesile ile bütün kadınlarımızın Kadınlar Gününü kutluyorum. Bu anlamlı günde Müdürlüklerimizin yapmış oldukları anlamlı bu tören nedeniyle hem kendilerine hem de emekleri geçen herkese teşekkür ediyorum. Umarım kalıcı bir tören yapmış oluruz. Rakamlarımızın hiç açısı değil, bugün sabah aldığım bilgiye göre geçtiğimiz yıl 300 civarında kadınımız maalesef öldürülmüş, şiddete maruz kalmış. 2021 yılında ise 65 günlük sürede bu sayı 67’ye yükselmiş. Neredeyse her gün bir kadın katledilmiş oluyor. Her gün haberlere konu oluyor. Umarım bu konu gündemimizden en hızlı bir şekilde düşer ve kadınıyla, erkeğiyle mutlu bir yaşam geçiririz. Rakamlar gerçekten bizlere yakışan rakamlar değil. Umarım hepimize bu rakamlar ders olur. Tekrar tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

SÖNMEZOĞLU: “100 ADET FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU”

Kastamonu Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu da, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının işbirliğinde Bahadır köyü sınırlarında Mercan Hatıra Ormanı’nın oluşturulduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılan Mercan Seferberliği ile kadına yönelik şiddetle mücadele etmekle beraber kadınlarımızın kendi hikayelerini yazabilmeleri için fırsatlar sunmayı, karar alma mekanizmalarında daha fazla yer almalarını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Sönmezoğlu, oluşturulan Mercan Hatıra Ormanı’nda karaçam, sedef ve mavi ladinden oluşan 100 adet fidanı toprakla buluşturduklarını kaydetti. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER