Hemşehrimiz, memleketini unutmuyor

Doksanlı yılların en sevilen komedi programlarından olan ‘Yasemince’de canlandırdığı 'İtilmiş' karakteriyle tüm Türkiye'nin tanıdığı usta tiyatrocu Kastamonulu hemşehrimiz İlyas İlbey, birçok sanatçımızın aksine memleketini unutmuyor ve sık sık Kastamonu'ya gelerek hasret gideriyor. Uzun süredir kameralardan uzak bir hayat süren İlyas Bey'in en sevdiği hobisi de ata binmek.

Hemşehrimiz, memleketini unutmuyor

Bir dönemin en popüler programları arasında yer alan Yasemince’de Kakılmış'ın kocası İtilmiş tiplemesiyle hafızalara kazınan ünlü tiyatrocu İlyas İlbey, uzun bir süredir gözlerden uzak bir hayat yaşıyor. Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey çifti, yıllarca Kakılmış ve İtilmiş karakterlerine hayat verdiler.

TÜM TÜRKİYE TANIMIŞTI

Sosyal medya hesaplarında paylaştıkları aşk dolu pozlarla büyük beğeni toplayan ünlü çift, 1991 yılında kurdukları Yasemin Yalçın Tiyatrosunda çeşitli oyunlar sergilemişler, ancak Yılmaz Erdoğan'la anlaşamayınca tiyatrolarını kapatmışlardı. Bir süre televizyon dizilerinde yer alan ikili, İnce İnce Yasemince ile ünlenmişti.

KASTAMONU'DAN AYRILMIYORLAR

İlyas İlbey, eşi Yasemin Yalçın ile geçmişte kapattıkları tiyatroyu açarak, hayatlarının merkezine yeniden tiyatroyu koydular. İlbey, tiyatrodan kalan vakitlerini ise sahibi olduğu at çiftliğinde geçiriyor. At yetiştiriciliğiyle ilgilenen ünlü tiyatrocu, sık sık memleketi olan Kastamonu'ya gidip geliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER