HEDEF UZAK PAZAR!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, 24 Haziran'da gerçekleştirdiği son ziyaretinden 15 gün sonra Taşköprü sarımsak hasadı programına katılmak ve Devrekani'deki yatırımları incelemek üzere Kastamonu'ya geldi

HEDEF UZAK PAZAR!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin,  24 Haziran'da gerçekleştirdiği son ziyaretinden 15 gün sonra Taşköprü sarımsak hasadı programına katılmak ve Devrekani'deki yatırımları incelemek üzere Kastamonu'ya geldi. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, ilk olarak Taşköprü ilçesine bağlı Çetmi köyündeki sarımsak tarlasına gelerek, hasat programına katıldı. Sarımsak hakkında bilgi alan Fatih Metin, üreticilere "Bol bereketi hasatlar" diyerek, çiftçilerin hasat dönemini kutladı.

METİN: ''TAŞKÖPRÜ SARIMSAĞI, GÖNÜL RAHATLIĞIYLA AYIRT EDİLEBİLECEK''

Hasat  sezonu açılışının ardından değerlendirmelerde bulunan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Taşköprü'nün 'Marka bir bölge' olduğunu söyledi. Taşköprü'nün en önemli marka değerinin sarımsağı olduğunu sözlerine ekleyen Metin, ''Türkiye'nin çok önemli bir değeri. Sarımsak deyince akla Taşköprü gelir. Bu anlamda aldığı coğrafi işaretle de tescillemiş oldu.  Biraz önce tanıtımını yaptığımız ve tescil belgesini verdiğimiz Bayram Bey'e, Taşköprü çiftçisi adına teslim ettik. Bu karekoduyla tüketicimiz, gönül rahatlığıyla Taşköprü sarımsağıyla ithal sarımsakları ayırt edebilecek. Tüketicimizin güvenli gıdaya ulaşması için bu sistem uygulamaya geçmiş oldu'' dedi.

''TAŞKÖPRÜ SARIMSAĞINI UZAK PAZARLARA ULAŞTIRACAĞIZ''

Taşköprü sarımsağının tadını, bilinçli tüketicilerin bilebiceğini söyleyen Metin, ''Dolayısıyla Taşköprülü üreticimizin de tüketiciyle buluşması noktasında hem üretici açısından hem tüketici açısından uygun fiyat politikasıyla inşallah, bakanlık olarak desteğimiz olacak.  Her zaman üreticimizin yanındayız. Hasadı da başlatmış oldu. Tüm ürünlerde, çiftçimizin bol bereketli bir hasat dönemi yaşamasını niyaz ediyoruz.Hedefimiz Avrupa'ya açılmak. Taşköprü Sarımsağı'nı uzak  pazarlara da ulaştıracağız. Bu noktada Ticaret Bakanlığı ve Tarım Orman bakanlığı olarak gerekli her türlü desteği vereceğiz'' ifadelerine yer verdi.

YILDIRIM'DAN BUZHANE TALEBİ

Eski Milletvekili Mehmet Yıldırım, tarlada Bakan Yardımcısı Fatih Metin'in yanından ayrılmadı. İsteklerini Bakan Yardımcısı Metin'e bizzat ileten Yıldırım, Taşköprü'ye buzhane yapılmasını talep etti.

Bakan Yardımcısı Metin'den  ''Taşköprü'ye, Organize Sanayi'ye bir 10 bin tonluk buzhane yaparsak iyi olur. Eskiden vardı bir tane, Kastamonu'da ve Taşköprü'de, eskidiler ve çürüdüler. Ama biz de parayı yatıracak güç yok. Bize bir depo yapıvermenizi istiyoruz'' ifadeleriyle buzhane talep etti.  Yıldırım'ın talebi olumlu karşılandı.

''10 DA YAPARIZ 20 DE''

Bakan Yardımcısı Metin, konuyla ilgili olarak, ''İhtiyaç neyse 10 da yaparız 20 de. Önemli olan çiftçimizin ürettiği ürünün katma değere dönüşmesi. Bunun için ne gerekiyorsa o alt yapıyı yapmak  Tarım Orman Bakanlığı'nın görevi'' dedi.

DEVREKANİ ZİYARETİ;

Taşköprü sarımsak hasadı programının ardından Bakan Yardımcısı Metin Devrekani Belediyesi'ne ziyaret gerçekleştirdi. Ardından Devrekani'de tarım ve hayvancılık üzerine yapılan yatırımları yerinde inceledi( Gökkale Tarım ve Hayvancılık İşletmesi). Bakan Yardımcısı Metin,  daha sonrası Kastamonu Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek buradaki gelişmeler hakkında bilgi aldı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER