HEDEF AÇILDI

Karadeniz’in en büyük yapı marketi Hedef Yapı Market Kastamonu İnebolu yolundaki yeni mağazasının açılışını gerçekleştirdi

HEDEF AÇILDI

Karadeniz’in en büyük yapı marketi Hedef Yapı Market               Kastamonu İnebolu yolundaki yeni mağazasının açılışını gerçekleştirdi. Yeni açılan mağazanın açılış programına; CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Belediye Başkan Yardımcısı Nejdet Karahasanoğlu, Ticaret İl Müdürü Sefa Özata, eski Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, İGM Başkanı Güray Parçal, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, Yardımcısı Ömer Yüksel, KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, KESOB Başkan Yardımcısı Ufuk Dravor, KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar, MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu, Siyasiler, BM ve İGM Üyeleri, STK Başkanları, Avukatlar, İşadamı ve Esnaflar başta olmak üzere Yapı Market’in alışveriş yaptığı toptancı firma sahip müdür ve temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

EYNİHAN; “KASTAMONU, KARADENİZ’İN EN BÜYÜK YAPI MARKETİNE SAHİP KENT OLDU”

Hedef Yapı Market’in sahibi Hasan Bülent Eynihan, açılış konuşmasına, Bozkurt ve Ayancık’ta yaşanan sel felaketinden dolayı hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar dileyerek başladı. Eynihan, Karadeniz’in en büyük yapı marketini Kastamonu’da açmanın kendilerine onur ve gurur verdiğini dile getirerek; “Kastamonu’ya bir özellik daha kattık. Kastamonu, Karadeniz’in en büyük yapı marketine sahip kent oldu. 2003 yılında başladığımız ticaretimize her geçen sene kazancımızı yatırıma çevirerek çok hızlı büyüme kaydettik. 2015 yılında Türkiye'de en hızlı büyüyen 70'inci firması olduk. Bir kişi olarak çıktığımız yolculuğumuza 115kişi çalışan ekibimizle devam etmek en büyük gururumuz ve mutluluğumuz. Mağazamız tek kat üzerine 3 bin 450 metrekare toplam depo ve ofis katları İle birlikte 9 bin 500 metrekare kapalı alanı mevcuttur.Mağazamızda 300 binin üzerinde ürün çeşidimiz bulunmaktadır. Mağazamızın avantajları; büyük olması, ürün çeşidinin çok olması, sektöründe lider firmaların bayiliklerinin olması Kaliteli ürün, uygun fiyat, rahat ve ferah alışveriş ortamı, giriş, bölümünde uzmanlaşmış güler yüzlü satış temsilcilerimizle en iyi hizmet vermek için çalışıyoruz. Faaliyet alanımız sadece yapı marketle kalmıyor, yapı malzemeleri toptan perakende satışını yapıyoruz. Türkiye'de çeşitli illerde 42 noktaya satış yapmaktayız. Kömür ticaretimiz ilk açtığımız günden beri devam etmekte olup toptan ve perakende kömür satışımız mevcut” dedi.

“TEKNOLOJİK İNOVATİF YATIRIMLARI SÜRDÜRECEĞİZ”

2018 yılında faaliyete geçirdikleri, Türkiye'de ilk olan tarım marketinin 2 bin metrekare mağaza ve bin metrekare depo kullanım alanı ile Kastamonu-Taşköprü çıkışındaki yerde devam ettiklerini belirten Eynihan; “Aynı zamanda ciftciburada.com.tr adresi üzerinden internet satışımız olup Türkiye'nin dört bir yanına satış yapmaktayız. Lojistik bölümümüzde toplam 3 bin metrekare kapalı alan, 4 bin metrekare açık depo alanı, 30 çalışma arkadaşımızla en iyi hizmet vermek için çalışmaktayız. Kuruluşundan beri doğru hedef ve stratejilerle hem ülke ekonomisine katkıda bulunarak hem de yüzlerce kişiye istihdam sağlayarak sektörde hızla büyüyen, kaliteli ve bol ürün çeşitliliğimizi en uygun fiyata satmak vizyonu ile perakende satış mağazamızın yanı sıra e-ticaret ve 'Toptan/Ticaret satış alanlarında gerekli büyümeye ivme kazandıracak teknolojik inovatif yatırımları sürdüreceğiz” dedi. Ayrıca Bülent Eynihan 2 ay önce vefat eden babasını da anarak “Keşke burada olsaydı. Bu başarıyı o da görseydi, nurlar içerisinde yatsın” diyerek sözlerine son verdi.

“BÜLENT, HEPİMİZE LAZIM OLAN BİR MAĞAZAYI AYAĞIMIZA GETİRDİ”

Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri ise açılan yeni mağazanın hayırlı olmasını dileyerek konuşmasında şunları ifade etti; “Bülent’in babasıyla ortaokulda beraber okuduk. Çok da sevdiğim bir arkadaşımdı. Eynihan derdik biz ona. Allah rahmet eylesin. Keşke bu güzel günleri görebilseydi. Ama inanıyorum ki kendisine malum olacaktır bu. Çünkü büyük bir başarı sergiledi Bülent. Bu muhteşem açılışta hep beraberiz, Allah hepimizin içine sindirsin. Bülent, Kastamonu’nun yetiştirdiği güzide bir insandır. Borsamızın da kuruluşundan beri meclis üyemiz. Biz kendisini çok severiz, destekleriz. Tüm memleketin sevdiği hakikaten iftihar edeceğimiz bir kardeşimiz. Beraber Odalar Birliğine gittik. Türkiye’de en hızlı büyüyen firmalar arasında TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan ödül aldı. Yine ayrıca kendisini de burada tebrik ediyorum. Bülent buraya çok büyük bir emek verdi. Büyük bir tesis ve bunu da haklı olarak Karadeniz’in en büyük tesisi olarak lanse ediyoruz. Hepimize lazım olan bir mağazayı ayağımıza getirdi. Tekrardan kendisini tebrik ediyorum. Yüce Allah’tan bol kazanç diliyorum. Allah nazarlardan korusun diyor ve çalışanlarına kuvvet versin diyorum. Kastamonu’ya layık bir firma olarak ebedi olarak devam etmesini diliyorum.”

Açılış ve selamlama konuşmalarının ardından kurban kesilerek dua edildi. Akabinde kurdele kesilerek Hedef Yapı Market, müşterilerin hizmetine açıldı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER