Havuz testleri başladı

Kastamonu tarım arazilerinin sağlıklı şekilde sulanması adına hayati bir önem taşıyan Kastamonu Atık Su Arıtma Tesisi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

Havuz testleri başladı

 

ATIK SU ARITMA TESİSİ’NDE;

Havuz testleri başladı

Kastamonu tarım arazilerinin sağlıklı şekilde sulanması adına hayati bir önem taşıyan Kastamonu Atık Su Arıtma Tesisi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İnşaat gerçekleşmesi yüzde 50’yi geçen tesiste havuzlara test için su verilmeye başlandı.

Kastamonu Atık Su Arıtma Tesisi’nin bölgenin en modern tesisi olduğunu ifade eden Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Burada çalışmaları yakından takip ediyoruz. Kastamonu’muz için üretim için çok önemli bir proje. Özellikle bu bölgedeki çiftçilerimizin sabırsızlıkla beklediği bir proje. Şuanda hızla yükseliyor. Havuzların testi yapıldı. İnşallah tesis planlandığından daha erken sürede teslim edilecek. 47 bin metrekarelik alanda inşaat çalışmaları devam eden Atık Su Arıtma Tesisi tamamlandığında 1. kademede ortalama günlük 31 bin 978 metreküp, 2.kademede ise günlük ortalama 38 bin 267 metreküp atık suyu arıtabilecek kapasitede olacak” dedi. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2021, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER