Hastanede yaprak dökümü

GELECEK DOKTORLARA SEVİNİRKEN, ELİMİZDEN KAÇANLARIN FARKINA VARAMIYORUZ!

Hastanede yaprak dökümü

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (KEAH) randevu sırası bulamayan vatandaşlar tepki gösterirken, son üç ayda hastaneden ayrılan doktor sayısı da dikkat çekti. Son üç ayda, hastaneden ayrılan doktorların sayısı 11'e yükselirken; Psikiyatri, Kadın Doğum, KBB, Ortopedi, Göz Hastalıkları, Nöroloji ve Cildiye olmak üzere 7 ayrı bölümden doktor ayrılıkları oldu. Ayrıca önümüzdeki günlerde bazı bölümlerdeki doktorların tayin istediği ve hastaneden ayrılacakları öğrenildi.

Son günlerde hastanedeki randevu sıkıntısı nedeniyle çok sayıdaki vatandaş, özel araçlarıyla çevre illerdeki hastanelerin yolunu tutarken son 3 ay itibariyle Psikiyatri Bölümü’nden Ebru Turgut ve Nazlıhan Kılıç, Kadın Doğum’dan Sinem Özşahin ve Emel Yalçın, Ortopedi’den Yasin Güçlü, Cildiye’den İrem Genç Işık, KBB'den Berkant Şerif, Göz Hastalıkları’ndan Efe Koyun, Işılay Koyun ve Turgut Yüksel, Nöroloji’den de Adem Aydın hastaneden ayrılan isimler oldu.

7 ayrı bölümden 11 doktor, kısa süre içerisinde hastaneyle ilişkisini keserken bazı doktorların ise başka iller yerine şehrimizde faaliyetlerini sürdüren özel bir hastanede çalışmayı talep etmesi dikkat çekti. Ayrıca önümüzdeki günlerde Genel Cerrahi alanında da hastane için önem arz eden bir ismin daha ayrılacağı iddia edildi. (Burak Yumukoğlu)

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER